Oturma şekline göre ilginç karakter analizi

Bu oturma şekilleri, kişinin karakterini yansıtıyor. İşte oturuş biçimlerine göre karakter analizleri…

Oturma şekline göre ilginç karakter analizi

Vücut dili, kişinin nasıl bir tavır içerisinde olduğunu alenen belli ediyor. Lider ruhlu veya asosyal, cesaretli veya karamsar, özgüveni yüksek veya çekingen biri misiniz? Siz farkında olmayabilirsiniz fakat oturuş şekliniz sizin hakkınızda pek çok detay veriyor.

Dik oturuş, bacak bacak üstüne atma, dirseklerle bacaktan güç alarak oturma, rahat oturma, öne doğru eğilme vb. oturma pozisyonları karakterinizi ele verebilir!


Oturuş pozisyonuna göre karakter analizi

1- Dik oturuş

Bu oturuş şekli kişinin kararlı biri olduğunu gösterir:

dik oturma

Geleceğe dair planlarını yapmış ve uyguluyor:

oturma şekilleri karakter analizi

Kontrol edilmeyi sevmiyor aksine o kontrol eden taraf olmalı:

oturma şekilleri karakter analizi

Bulunduğu yeri sahipleniyor ve koruyor:

oturma şekilleri karakter analizi

Biraz dik başlı, fakat bu da planlarını uygulamaya koyması için gerekli:

oturma şekilleri karakter analizi

2- Bacak bacak üstüne atma

Karşınızda lider birini görüyorsunuz:

oturma şekilleri karakter analizi lider bacak bacak üstüne atma

Lider özelliklerini her an sergilemekten çekinmiyor:

lider oturma şekli

Ortama yeni giren birinden daima üstte olmalı. Bu yüzden kıskanç ve hırslı:

Ortama yeni giren birinden daima üstte olmalı. Bu yüzden kıskanç ve hırslı:

Bu kişi fazlasıyla ciddi. Karakteri güçlü ve çok kararlı:


Bu kişi fazlasıyla ciddi. Karakteri güçlü ve çok kararlı

Asla konuşmayı başlatan ilk kişi olmaz:

Asla konuşmayı başlatan ilk kişi olmaz

Daima sorulara cevap verir ve yeni sorular sormaz:

Daima sorulara cevap verir ve yeni sorular sormaz

3- Dirseklerle bacaktan güç alma pozisyonu

Bu kişi muhtemelen fedakar biri:

Bu kişi muhtemelen fedakar biri:

Kendinden başkalarını düşünür. Hatta bu yüzden kendini yiyip bitirir:

Kendinden başkalarını düşünür. Hatta bu yüzden kendini yiyip bitirir:

Bunun kötü olduğunu bilse de buna karşı koyamıyor. Seslenildiğinde ”Duymadım?” dememek için konuşurken insanlara yaklaşıyor:

Bunun kötü olduğunu bilse de buna karşı koyamıyor. Seslenildiğinde ''Duymadım?'' dememek için konuşurken insanlara yaklaşıyor:

Nezaket sahibi ve daima pozitiftir. Ancak bazen de karamsar ve çekingendir:

Nezaket sahibi ve daima pozitiftir. Ancak bazen de karamsar ve çekingendir:

4- Rahat oturma

Bu kişi sosyal ortamlarda bazı tabuları yıkmış. Kendi ile barışık ve etrafa karşı daima olumlu. Ortamdaki her hangi birini kendine rakip olarak görmüyor. Sempatik ve daima arkadaş canlısı. Oturduğu yerden uzun süre gözlem yapabilir:

rahat oturma Oturduğu yerden uzun süre gözlem yapabilir:

5- Otururken öne doğru eğilme

Tam bir kapalı kutudur. Ne düşündüğünü anlayamazsınız. İyi bir dinleyicidir. Karşısındakine yaklaşarak onu dinleme meyilindedir. Ancak biraz ketum olur:

ketum oturma şekli

6- Birleşik ayak oturuşu

Bu kişi fazlasıyla ciddi ve planlı. İlk bakışta ona soru sormaya bile çekinebilirsiniz. Daima ikinci bir planı vardır ve daima insanlar ile mesafelidir. İçinde bulunduğu ortamı sürekli olarak inceler:

Birleşik ayak oturuşu

7- Bilinçli oturuş

Bu kişi de fazlasıyla rahattır. Ellere bakılacak olursa etrafında hep tanıdığı insanların olduğu söylenebilir. Diğer insanlardan farklı hisseder. Diğer insanları süzer ve değerlendirir.

Bilinçli oturuş

8- Yarım oturuş


Çok canlı, dışa dönük ve dopdoludur. Adeta yerinde duramaz. Fırsat bulunca başka yerlere gitme eğilimindedir:

Bilinçli oturuş

8 soruda sağ ve sol beyin testi: Beyninizin hangi tarafını daha iyi kullanıyorsunuz?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.