Ceviz suyu kürü faydaları: Kilo verdiren ceviz suyu

Kilo verdiren mucizevi ceviz suyu kürü faydaları neler? Nasıl hazırlanır? Kötü kolesterolü düşüren, tokluk hissi veren, zayıflatan, 1 bardak su ve 1 adet ceviz ile yapılan su bakın vücudumuza neler yapıyor…

Ceviz suyu kürü faydaları: Kilo verdiren ceviz suyu

Ceviz suyu kürü zayıflatır mı?

Sayfalarca anlatılabilecek efsane bir lezzet. Hatta lezzetli olan her şeyin zararlı olduğu gerçeğini de tek bir tanesiyle yok edecek kadar nefis bir tat.

Cevizin kendi başına vücudumuza birçok faydası bulunmakta… Ancak sağlıklı bir şekilde kilo verirken çeşitli bitkisel yöntemleri uygulamaya gerek kalmadan ceviz suyu kürüyle de kilolarınıza hızla veda edebilirsiniz. Üstelik yapılışı oldukça zahmetsiz ve kolay.


Ceviz suyu kürü: Ceviz suyu içerek zayıflayabilirsiniz

‘Ceviz suyu kürü’ birçok kişi tarafından denendi ve yapılan anket sonuçlarına göre olumlu sonuçlar alındığı söyleniyor.

İşte yapılan anket sonuçlarından çeşitli yaş guruplarındaki insanların ceviz suyu küründen gördükleri faydalardan bazıları:

– Göbeğim eridi ve kilo vermeye başladım.

– Basen bölgemin gitgide eridiğine şahit oldum.

– Diğer diyetlerde ortaya çıkan yorgunluk, halsizlik ve sinirlilik halinden kurtuldum.

– Tatlı isteğim gün geçtikçe yol oldu.

– Uzun süre tok kaldığımı ve aç kalmadığımı hissettim.

Ceviz suyu kürü: Ceviz suyu içerek zayıflayabilirsiniz

Gördüğünüz üzere ceviz suyu kürü birçok insanın olumlu sonuçlar almasını sağlamış. Siz de bu kürü denemek ve bir an önce uygulamaya geçmek istiyorsanız kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kür tarifine göz atabilirsiniz.

Ceviz suyu kürü tarifi

Ceviz suyu kürü: Ceviz suyu içerek zayıflayabilirsiniz

Ceviz suyu kürü oldukça zahmetsiz ve iki malzemeyle yapılan bir kür. Üstelik deneyen kişiler de tadının gerçekten lezzetli olduğunu söylüyorlar. Vücudunuzdaki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlayarak tokluk hissini çoğaltıyor. Dolayısıyla açlık hissetmeden kilo vermenizi sağlıyor. Sonuç olarak sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermeye başlıyorsunuz.

Ceviz suyu kürü malzemeleri:

1 adet bütün ceviz (Sert dış kabuğu soyulmuş)
Bir bardak oda sıcaklığında su

Ceviz suyu kürü hazırlanışı:

Cevizin içinde yer alan vitaminler ve minerallerin suya hızlı bir lşekilde karışması için ceviz suyunu geceden hazırlayıp sabaha kadar bekletmeniz gerekir. Bir bardak suya bir adet ceviz içini koyarak sabah aç karnına tüketmek yeterli olacaktır.


Sabah uyandığınızda aç karna, oturarak ve yudum yudum, en az 3 yudumda ceviz suyunu için. Cevizi yiyin. Her zamanki gibi diyete uygun kahvaltınızı yapın.

Ceviz suyu kürünün vücudunuza sağladığı faydaları

– Protein içeriğiyle yağ yakmayı hızlandırır.

– Omega 3 yağlarıyla sinir sistemini korur.

– Ara öğünde yenildiğinde tok tutup kilo verdirir.

– Karaciğeri güçlendirip hormonları dengeler.

– Detoks etkisiyle vücudu içeriden temizler.

– Doymamış yağ içeriğiyle sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.

– Spor yapanların kas yapmasını sağlar.

– Saç ve tırnak sağlığı için oldukça faydalıdır.

– Cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Yaşlanmayı geciktirir. Kırışıkları yok eder.

– Damar tıkanıklığına karşı korur. Aynı zamanda damarlarda biriken fazla yağı atar.


– Kansere karşı koruyucu ve iyileşitirici etkisi vardır.

Dereotu zayıflamak için nasıl kullanılır?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.