İntihar eden öğretmen Merve Çavdar için çirkin tweet!

Atanamayan ve işsizlik nedeniyle bunalıma giren 25 yaşındaki genç öğretmen Merve Çavdar, depresyon haplarını içerek intihar etti. Twitter’da yapılan “CHP’nin bir oyu daha eksildi” paylaşımı büyük tepki çekti.

İntihar eden öğretmen Merve Çavdar için çirkin tweet!

İntihar eden öğretmen Merve Çavdar için çirkin tweet!

Aydın’da Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan, atanmasının gerçekleşmeyen ve işsizlik nedeniyle bunalımda olan Merve Çavdar, depresyon haplarını içerek intihar etti.

2014 yılında Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan Merve Çavdar, iddiaya göre atanamayınca bunalıma girdi.

Bugün sabah saatlerinde evden ‘iş bulmaya gidiyorum’ diyerek çıkan Çavdar; Aydın Güzelçamlı sahiline geldiğinde yanındaki depresyon haplarının tamamını içerek intihar etti.

Kıyıda bir kadının hareketsiz yattığını gören vatandaşlar durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri yaptığı kontrolde genç kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Genç öğretmenin cesedi, savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Haberin sosyal medyada yayılmasının ardından, Twitter hesabındaki bilgilerinde AK Parti Esenyurt Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi olduğu yazan; kullanıcı adı Şeyma Korkmaz olan bir kişi, olayın ardından attığı çirkin mesajla büyük tepki çekti.

atanamayan öğretmen intihar merve çavdar

Sosyal medya sayfasında onlarca Erdoğan paylaşımı olan Korkmaz, bir öğretmenin ölümünün ardından şu ifadeleri kullandı: “Atanamayan 500 bin öğretmen var. Kimse intihar etmiyor dini imanı Allah korkusu olanlar. demekki ateist deist miş bu bayan gittiği yerde cehennemdir tabi Allah bilir ama görünen köyde klavuz istemz yani. bir de cehape nin bir oyu daha azaldı”

merve çavdar atanamayan öğretmen intihar

merve çavdar atanamayan öğretmen intihar

Gelen tepkilerin ardından Şeyma Korkmaz isimli başka bir kullanıcı hesabın kendisine ait olmadığını ve kendi bilgileri kullanılarak iftira atıldığını açıkladı.

şeyma korkmaz ak parti esenyurt gençlik kolları merve çavdar intihar

indigo dergisi google news

Çocuğunuzu İmam Hatip okuluna gönderin!