Gençler CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlattı

CHP Genel Merkezi önünde partinin Denizli Gençlik Teşkilatı’ndan 5 genç, parti içinde adalet istediklerini belirterek 24 saat süreli oturma eylemi başlattı. Gazeteci İrfan Değirmenci, CHP Genel Merkez Binası önünde giderek büyüyen eylemi gösteriyor.

Seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere CHP Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan Kemal KIlıçdaroğlu başkanlığında saat 11.00’de toplandı. CHP Denizli Gençlik Teşkilatı’ndan 5 kişi, sabah saat 10.00’da genel merkez önünde 24 saat süreli oturma eylemi başlattı.

‘ARTIK TAMAM’

Gençler, ‘Parti içerisinde de adalet’, ‘Açıklama istiyoruz Sayın Genel Başkan’, ’24 saat oturma eylemi’ ve ‘Artık tamam’ yazılı dövizler açtı.


Gençler CHP önünde oturma eylemi başlattı
Gençler CHP önünde oturma eylemi başlattı

CHP’li Gürsel Erol da oturma eylemi başlatacağını açıkladı

CHP’nin 41 yıl aradan sonra Elazığ’dan çıkardığı ilk milletvekili olan Gürsel Erol, partisinin genel merkez binası önünde oturma eylemi başlatacağını duyurdu. Twitter’dan açıklama yapan Erol, dün de Genel Başkanı ve yönetimi istifaya çağırmıştı. Erol paylaşımında, “Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım.” dedi


CHP’nin 26.Dönem Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, 24 Haziran seçimlerinde de Elazığ’dan milletvekili oldu. Erol, Elazığ’dan 41 yıl sonra seçilen ilk CHP’li olurken, ilk iş olarak Genel Başkan ve parti yönetimini istifaya davet etti. Erol seçim sonuçlarının başarısız olduğunu ve sorumluluğun parti yönetimine ait olduğunu belirtti. Erol bugün de, Twitter’dan oturma eylemi başlatacağını açıkladı.

Erol yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum. CHP’nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır.”


“Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım. Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmalıyız. Eyleme tüm CHP örgütlerini, üyelerini ve gönül verenleri davet ediyorum”

Kemal Kılıçdaroğlu’dan 24 Haziran seçim yorumu