Meral Akşener İstanbul Mitinglerini iptal etti

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İYİ Parti milletvekili adayının hayatını kaybetmesi üzerine İstanbul mitinglerini iptal etti.

Meral Akşener İstanbul Mitinglerini iptal etti

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İYİ Parti milletvekili adayı İbrahim Özyer’in hayatını kaybetmesi üzerine İstanbul’da yapılması planlanan mitinglerini iptal ettiğini duyurdu. İYİ Parti’nin gerçekleştireceği milletvekili aday tanıtım toplantısına giderken kaza yapan Samsun 2’nci sıra milletvekili adayı İbrahim Özyer, tedavi gördüğü Ankara’daki hastanede hayatını kaybetti.

Şarampole yuvarlanmıştı

Ankara’da 30 Mayıs’ta İYİ Parti’nin gerçekleştireceği milletvekili aday tanıtım toplantısına Samsun’dan giden minibüs, Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesi yakınlarında sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan ve tedavisi Ankara’da bir hastanede devam eden 2’nci sıra milletvekili adayı İbrahim Özyer, dün hayatını kaybetti.


Akşener, kararı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu:

Ekşi Sözlük’ten karara tepkiler:

• yanlış bir karardır.

• mesele memleket meselesi, seçimden 1 gün önce hele ki istanbul mitingini iptal etmek saçmalıktır.

• ince görmüştür.

• akşener’e yakışmayacak derecede feci yanlış bir karar.


• mi ve rte mitinglerinden sonra zayıf ve silik görüneceği için iptal edilmiş. net.

• miting’cik olacağı için olmaması tercih edilmiş anladığım kadarı ile. biz bu kadar mıyız? demesin seçmenleri değil mi ?

• istanbul’a hitap etmemek büyük yanlış.

• ibrahim özyer meral hanımın ilk gününden beri yanında olan bir isimdi. seçim beyannamesi programına katılmak için giderken yapmıştı kazayı.
görüyorum ki vicdanınız dahi kalmamış. silik olacakmış, mitingcik olacakmış da.
meral akşener güneydoğuda 200 kişiye de miting yaptı merak etmeyin.
siyaset kalbinizi bu kadar mı köreltti?

• ince’nin dünkü izmir mitingini görünce vazgeçmiştir.
iddiasını kaybeden bir lider olmak kötüdür ama meydan dolduramayan bir lider olmak daha kötüdür.
kendisine tavsiyem ankara’da miting yapmasıdır.
hem samsun’da cenaze kılıfına da çok ters düşmez akşam 6-7 gibi bir miting patlatsın


• bence ince nin mitingi bölünmesin diye alınmış bir karar. doğru bir karar.

Akşener: Erkek egemen bakışı değiştirmek gerek!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.