Ocean’s 8 filmindeki gerdanlık mücevher gerçekten varmış

Geçtiğimiz ay gösterime giren Ocean’s 8 filminde kullanılan ve Anne Hathaway’in taktığı gerdanlık meğer gerçekten 1931 yılında yapılmış.

Ocean's 8 filmi gerdanlık mücevher gerçekten varmış

Başrollerinde Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Rihannna, Helena Bonham Carter ve Awkwafina gibi ünlü isimlerin yer aldığı Ocean’s 8 filminin yankıları tüm hızıyla devam ediyor.

Filmle ilgili en çok konuşulan konulardan biri de filmde Anne Hathaway’in taktığı gerdanlık oldu… Her izleyenin hayranlık duyduğu gerdanlık meğer 1931 yılında tasarlanmış…


Filmde, Met Gala’da yapılan bir mücevher hırsızlığı konu ediliyor. Ocean’s 8 filminde çalınacak mücevherin adı Toussaint.

Muhtemelen herkes film için verilen ve tasarlanan bir mücevher olarak düşündü ancak aslında Cartier bu gerdanlığı 1931 yılında aynı isimle piyasaya çıkarmış.

oceans 8 mücevher gerdanlık paris cartier

Jacques Cartier tarafından Nawaganar’ın Maharaja’sı için yapılan kolye o dönem bir anda ortadan kaybolmuş ve bir daha da izine rastlanmamış.


87 yıl sonra ise Cartier’in arşivinden gerdanlığın çizimleri çıkarılıp, Paris’teki mücevher mağazasında tam olarak iki ayda tamamlanmış. Şayet bu gerdanlık gerçek olsaydı bugünkü değeri 150 milyon dolar olacaktı.

Filmde görünen mücevher elmas değil, ancak Cartier tasarımının birebir örneği…

Kılıçdaroğlu ile İnce arasında tansiyon yükseliyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.