iPhone parçalayan MHP’li vekil Cemal Enginyurt: Kaldık ya la ortada!

ABD ile Türkiye arasındaki Rahip Brunson krizi sırasında iPhone parçalayan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Brunson’ın serbest bırakılması kararının ardından “Kaldık ya la ortada. İphonumu verin, çok bozuğum ona göre” diye yazdı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt , ABD ile Türkiye arasında krize neden olan rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Enginyurt krizin başladığı dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’nın elektronik ürünlerine boykot uygulamansı için yaptığı çağrıya destek vererek, 15 Ağustos’ta iphone telefonunu satıp yerine Samsung marka telefon satın almıştı.


MHP’li Enginyurt daha sonra yanında önündeki masada bulunan iPhone telefonu MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz’a parçalaması için vermişti.

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz da kısa bir açıklamanın ardından elindeki iPhone telefonu yere atmış, ayağının altında kırmıştı.

MHP’li Enginyurt, daha sonra sosyal medya hesabından, “Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN çağrısı üzerine iPhone telefonumu bırakarak Samsung telefon alıyorum” mesajını paylaşmıştı.


“Kaldık ya la ortada, iPhone’umu verin”

ABD’li rahip Brunson’un tahliyesinden sonra ise, MHP’li Enginyurt, dikkat çeken bir tweet attı.

iPhone parçalayan MHP milletvekili Cemal Enginyurt: Kaldık ya la ortada!

Enginyurt, “Brunson yüzünden, Amerikayı protesto edeceğiz diye İphonu kırdık. Brunson ilk uçağa bindi gitti. Arkadaş, Amerikaya’la aram açıldığına mı yanayım, kırılan İPhone mı üzüleyim, Ajan Brunson’un serbest kalmasına mı kızayım. Kaldık ya la ortada. İphonumu verin, çok bozuğum ona göre” diye yazdı. Enginyurt’un bu paylaşımı daha sonra sildiği görüldü.

Gazeteciye “İş Bankası’nda hissen mi var lan”

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, bazı MHP milletvekilleriyle birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenlemişti. Toplantının ardından İzzet Ulvi Yönter gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Bu sırada ulusal bir televizyon kanalının muhabiri, İş Bankası hisselerine ilişkin bir soru yöneltti.


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyut, gazeteciye, “İş Bankası’nda hissen mi var lan” dedi. Bu cevabın ardından milletvekillerinin gülüşmesi üzerine muhabir, mesleği gereği sadece soru yönelttiğini belirtip, “Lan demenizi yadırgadım” dedi. Bunun üzerine Cemal Enginyurt, muhabirden özür dileyerek “İş Bankası’nda hissen mi var?” diye karşılık verdi.


Erdoğan: CHP’nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine’ye devredeceğiz


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.