Psikiyatri doktoru hastanede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

İstanbul Bahçelievler Medicana Hastanesi’nde görev yapan Psikiyatri Doktoru Fikret Hacıosman eski bir hastası tarafından tabancayla başından vuruldu. Hacıosman meslektaşlarının tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

istanbul psikiyatri doktoru silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Olay saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Hastanede görevli Psikiyatri Doktoru Fikret Hacıosman , eski hastası olduğu belirtilen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Yaralı doktor ameliyata alındı ancak kurtarılamayarak hayatını kaybetti.


Saldırgan yakalandı

Saldırgan Tunçdemir, Esenler’de polisin düzenlediği operasyonda olayda kullandığı tabanca ile yakalandı.

Psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman, hastanedeki odasında silahla başından vuruldu. Ağır yaralanan Hacıosman, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.


Saldırının ardından kaçan ve Hacıosman’ın hastası olduğu belirtilen şüpheli ise Esenler’de olayda kullandığı silahla gözaltına alındı.

Sağlık hizmetlerinde şiddetle nasıl mücadele edilir?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.