Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı neden boşandı?

Bugün gündeme bomba gibi düşen Acun Ilıcalı ve Şeyma Şubaşı boşanmasında Alican Ulusoy ve Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu’nun isimleri geçti. Ünlü isimlerden açıklama geldi…

Aşkı Memnu bilmecesi: Acul Ilıcalı ve Şeyma Subaşı neden boşandı?

İlişkilerinin üzerinde kara bulutlar olduğu iddia edilen Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı çiftinden boşanma haberi geldi.

Bilinen üzere Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı 2009 yılından beri beraberlerdi. 8 yıllık ilişkilerinin ardından da 2017 yılında görkemli bir düğünle evlenmişlerdi.
Hiç gündemden düşmeyen ikili, düğünleriyle de günlerce konuşulmuştu.


Kimilerinin eleştirdiği, kimilerininse sevdiği bu çift, her şeye rağmen birlikte olduklarını her fırsatta dile getiriyordu. Hatta Acun Ilıcalı Şeyma Subaşı’na sürekli sahip çıkıyordu.
Her adımları, her yaptıkları haber olan bu ikiliden bugün gündeme bomba gibi düşen bir haber daha geldi.


Peki neler oldu?

Geçtiğimiz yıl eylül ayında Fransa’nın Marsilya kentinde evlenen Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı, bugün tek celsede boşandı.

TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı ile eşi Seyma Subaşı, birlikte geldikleri Silivri Aile Mahkemesi’nde anlaşmalı olarak boşandı. Duruşmanın başında gizlilik kararı veren hakim, çifti 9 dakikada boşadı.

Bomba iddialar

Gün boyunca hem sosyal medyada hem de birçok haber sitesinde Şeyma Subaşı ile Alican Ulusoy‘un ve Acun Ilıcalı ile Deren Talu‘nun ilişki yaşadıkları iddia edildi.

Acun Ilıcalı’nın annesi ve babasının arkadaşı olduğunu vurgulayan Deren Talu, iddialar üzerine yasal yollara başvuracağını duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan 22 yaşındaki Deren Talu, “Çok şaşkın, kırgın ve kızgınım. Acun Ilıcalı, annem ve babamın arkadaşıdır. Belki iki kez ‘merhaba’ demişimdir, o kadar.”

Deren Talu’nun ardından annesi Defne Samyeli ve Alican Ulusoy da basın açıklaması yaptı.


Çağatay Ulusoy ile Şeyma Subaşı iddiası

Şeyma Subaşı’nın Çağatay Ulusoy ile birlikte olduğuna dair bir söylenti de var! Çağatay Ulusoy’un dövmesiyle, Şeyma Subaşı’nın yazdığı yazı aynı!

çağatay ulusoy şeyma subaşı

Ve sosyal medya üzerinden öne sürülen iddialara göre aylar önce Şeyma Subaşı ve Çağatay Ulusoy bir mekanda eğlenip sonra birlikte eve gitmişler…


çağatay ulusoy şeyma subaşı

“Gelinim Olur musun?” programı ile tanınan Sinem Umaş, Twitter’da Şeyma Subaşı ile Çağatay Ulusoy‘un aşk yaşadığını iddia etti:

sinem umaş acun ılıcalı deren talu defne samyeli

Deren Talu ve Acun Ilıcalı iddiası ve Deren Talu’dan açıklama


Magazin gündeminde şok etkisi yaratan Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı boşanması hakkında ortaya atılan iddialara Defne Samyeli ve Kızı Deren Talu’dan son dakika açıklamaları geldi. Ardından Alican Ulusoy da açıklama yaptı.

Acun Ilıcalı‘nın Deren Talu‘ya Londra’dan ev aldığı da iddia edildi. Acun tarafından kendine ev alındığı iddia edilen 22 yaşındaki Deren Talu ve annesi Defne Samyeli’den iddialara dair yapılan bilgilendirme şöyle:

“Çok şaşkın, kırgın ve kızgınım. Acun Ilıcalı, annem ve babamın arkadaşıdır. Belki iki kez ‘merhaba’ demişimdir, o kadar. Londra’ya en son 13 yaşımda ailemle gittim, iddia edilen türde ilişkiler benim hayal bile edemeyeceğim çirkinlikte. Böyle bir şey nasıl olabilir? Hakkımda bu iftiraları üretenleri nefretle kınıyorum. Kimdir ve amaçları nedir bilmiyorum, ailemle yasal haklarımızı savunmak için adalete başvuruyoruz.”


Defne Samyeli’den açıklama

Deren Talu’nun ardından sosyal medyada yayılan iddialara bir tepki de anne Defne Samyeli‘den geldi. Ünlü sunucunun, instagram’da yayınladığı açıklama şöyle:

“Yine dedikodu, yine iftira yine sosyal medyada yorum adı altında bir ton rezillik! Ne ilişkisi ne Londra’sı ne evi? Hayatlarımızda böyle çirkinlikler yok. Kızım Deren’in adı karıştırmaya çalıştıkları tamamen uydurma bu senaryoyu üreten, yazan, yayan herkes hakkında yasal yollara başvuruyoruz. Sorumlular elbette ortaya çıkacak, cezalarını çekecekler. 22 yaşında tertemiz genç bir insanı kendi karanlık ruhlarıyla böyle üzüp incitenler, mutlaka bedelini öderler.”

Alican Ulusoy’dan açıklama:

Alican Ulusoy yaptığı açıklamada; “Şeyma Şubası sadece sosyal ortamlarda karşılaştığım biridir. Muhtemel isim benzerliklerinin dikkate alınmasını, ad ve soyadların karıştırılmamasını rica ederim” dedi.


Acun Ilıcalı’nın ödeyeceği nafaka belli oldu

Anlaşmalı olarak görülen boşanma davasındaki protokole göre Acun Ilıcalı, Şeyma Subaşı’ya aylık 125 bin lira nafaka verecek.

 Acun Ilıcalı’dan ilk açıklama:

“Her evlilikte boşanmada var. Biz de Şeyma ile evliliğimizi kurtarmak için açıkçası birkaç kere denedik, konuştuk,kurtaramadık. Buna insani yönden bakmanızı istiyorum. Denedik olmadı… Sonuçta ikimiz için de demek hayırlısı böyle. Popülerliğimizden kaynaklanan çirkin dedikodular olabilir. Sonuçta biz de kendi aramızda küçük bir aileydik olmadı, yürütemedik. Yürümedi, hayırlısı olsun. İddiaların hepsi çirkin. Severek evlendik yürütemedik, saygı ile ayrıldık.”


Şeyma Subaşı, boşanır boşanmaz Bebek’te açtığı restorana gitti. Tüm iddialar için kaynak: Onedio.com

Acun’dan borç yapılandırma açıklaması: Para benim için benzin