Kas estetiği ile fit, atletik, kaslı ve sağlıklı bir vücut

Kas estetiği; sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene sahip olabilmek için uygulanan bir vücut şekillendirme operasyonudur.

Kas estetiği ile fit, atletik, kaslı ve sağlıklı bir vücut

Operasyon; kasların bombeleştiği alanlardaki yağ dokusunun korunması veya artırılması, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction tekniğiyle alınması üzerine kurgulanır.

Bu sayede, kasların belirginleşmesi ve görünür hale gelmesi sağlanır. Kas estetiği operasyonları, kas kitlesine şekil kazandırılmasına ve atletik bir vücutta doğal olarak görülen kasların ortaya çıkmasına hizmet eder.


Vücuda dışarıdan herhangi bir malzemenin veya implantın uygulanmadığı operasyon; vücutta var olan kasların daha belirgin hale gelmesini sağlayarak fit ve kaslı bir beden görünümü oluşturur.

Günümüzün estetik değerleri doğrultusunda, özellikle geniş ve kaslı omuzlar, kaslı kollar, yağsız bir karın ve belirgin karın kasları sağlıklı ve estetik bir görünümün kaçınılmaz unsurları haline gelmiştir.

Kas estetiği; sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir vücut görünümümü ile kişiye özel beden tasarımı olarak değerlendirilmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları, vücuttaki kas ve yağ dokusunu değerlendirerek, en iyi sonucun alınmasına yönelik kişiye özel kas estetiği operasyon planı yapmaktadır.


Operasyonla bel bölgesi inceltilebilir ve bel kasları ortaya çıkarılabilir. Erkeklerde daha atletik bir görünüm sağlamak için özellikle omuz, kol, göğüs ve karın kaslarının belirgin hale getirilmesi hedeflenir.


kadın 2 pack 6 pack karın kas estetiği

Kadınlarda two pack, erkeklerde six pack karın kası estetiği

Kas estetiğinin en sık uygulandığı bölge karındır. Bu nedenle, kas estetiği operasyonları erkeklerde “six pack (baklava) estetiği”, kadında “two pack estetiği” olarak bilinmektedir. Genel anestezi altında uygulanan ve vücut kıvrımlarına denk gelen 4-5 mm uzunluğundaki küçük cerrahi kesiler ile operasyon gerçekleşir.

Karın kaslarının bombeleştiği alanlardaki yağ dokusunun korunması veya artırılması, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction tekniği ile alınması üzerine kurgulanır.

erkek karın kas estetiği six pack baklava

Erkeklerde altı kas bombesinin görüldüğü baklava karın (six pack), kadınlarda sağda ve solda iki kas bombesinin görüldüğü kaslı bir karın (two pack) elde edilir. Göğüs bölgesinde yağlanma veya jinekomasti (meme büyümesi) olan erkeklerde, liposuction uygulanarak daha fit ve kaslı bir göğüs görünümü hedeflenir.


Kas estetiği operasyonu: oldukça pratiktir ve kısa sürede uygulanır. Ağrısız bir operasyon olan kas estetiği uygulaması sonrasında iz kalmaz ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Operasyondan hemen sonra dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene kavuşulmasını sağlar. Göğüs, sırt, kollar, bacaklar, karın ve bel bölgesi kas estetiği operasyonlarının yapılabildiği bölgelerdir.


Estethica’da estetik ve plastik cerrahi uzmanları; kas estetiği operasyonları sonrasında kısa sürede etkili sonuçlar alınıyor, hızla iyileşme sağlanıyor. Konuklarının, özgüvenini artıran sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene kavuşabilceklerini belirtiyor.

Hızlı yağ yakmak için 1 haftalık fitness programı