Meteoroloji’den İstanbul için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji, İstanbul için kuvvetli yağış ve kar uyarısında bulundu. Tekirdağ ve Çanakkale başta olmak üzere Marmara’nın batısında da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

İstanbul’da halen hafif olarak görülen sağanak yağışın, bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, yarın akşam saatlerine kadar (18 Aralık 2018 saat 18.00 ile 19 Aralık 2018 saat 20:00 arasında) kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte metrekareye 24 saatte 30-50 kg arasında yağış bırakacağı tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yarın Avrupa yakasının yüksek kesimleri ile batısında yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ile fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Marmara Bölgesi’nin batısında kar yağışı bekleniyor!

Yapılan son değerlendirmelere göre; halen yağmur şeklinde devam eden yağışların, bugün akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve zamanla Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

Yarın (19 Aralık Çarşamba günü) akşam saatlerine kadar yer yer 3-8 cm; Tekirdağ’ın batısıyla, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde 10-20 cm civarında örtü bırakması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar; buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır!

Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında Şiddetli Yağış Bekleniyor!

Bu gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de; yarın (19 Aralık Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu’nun batısında etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden; sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Astroloji: 17 – 23 Aralık haftalık burç yorumları