Siirt Üniversitesi Rektörü için sınır tanımayan makam aracı

Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, makam aracı ihalesine çıktı. Kiralanacak araç için 30 özellik sıralandı. “Yabancı menşeli, 4×4 dizel, siyah renk ve 0-100 kilometreye 8.2 saniyede çıkabilen” gibi kriterler sıralandı.

Siirt Üniversitesi Rektörü murat erman için sınır tanımayan makam aracı

Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman için, süper lüks araç ihalesine çıkıldı. 28 aylığına kiralanacak araç için tam 30 özellik sıralandı. Özellikler arasında; “Yabancı menşeli,, siyah renkli, 4×4 dizel motor, 2000 cc, en az 190 beygir güç, start stop, ısıtmalı koltuklu, uydu telefonlu, saatte 232 kilometre yapabilecek nitelikte ve 0-100 kilometreye 8.2 saniyede çıkabilen” kriterleri sıralandı.

13 Kasım 2018 tarihinde çıkılan ihalenin şartnamesine göre, rektör makam aracını mesai dışında da kullanabilecek.


Rektör Murat Erman için kiralanacak makam aracının özellikleri 2017 ve daha üst model, yabancı menşeli ve dizel, kilometresi 30 bini aşamamış ve dış rengi siyah olacak. Aracın, yabancı menşeli ve dizel, silindir hacmi en az 2000 cc ve motor gücü en az 190 hp olması gerekiyor.

Uydu telefonu da olacak

 • Makam aracının sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıklı
 • Dinamik süspansiyonlu
 • Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi
 • İmmobilizer ve start-stop sistemi
 • Enerji geri kazanım sistemi
 • Hız sabitleme sistemi
 • Verimlilik modülü
 • Elektromekanik direksiyon
 • Uydu telefonu ve Bluetooht bağlantısı
 • Deluxe çift bölgeli tam otomatik klimalı
 • 4 kol tasarımlı çok fonksiyonlu deri direksiyon
 • Ön ve arka park mesafe ölçer park sensörlü
 • Elektromekanik park frenli
 • Elektrikli ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalı olması gerektiği ifade edildi.

28 aylığına kiralanacak araç için sürücü bilgilendirme sistemli, yol bilgisayarlı, Türkçe navigasyonlu, ısıtmalı koltuklu, uzunluğu 4 bin 932 mm., genişliği bin 874 mm, yüksekliği bin 455 mm, ağırlığı bin 660 kg, azami hızı 232 km/saat, hızlanması da, 0-100 km/saat 8.2 saniye olacak şeklinde sıralandı.


“Sanki Ferrari. Her rektörlükte olan bir otomobil bu!”

Siirt Üniversitesi’nin kiralamak için ihaleye çıktığı Audi A6 bugün sosyal medyada gündem oldu. Murat Erman önceki rektörden kalan aracın 2008 yılında takla attığını ve artık tamir masraflarının dayanılmaz noktada olduğunu söyledi.

Erman otomobilin daha önce başka bir firmadan kiralandığını ancak o firmanın sözleşmeyi fesh ettiğini ardından kamu ihalelerinden yasaklandığını söyledi.

Rektör Murat Erman, “7-8 ay sonra otomobilin sözleşmesini fesh ettiler. Biz de yeni bir araç için ihaleye çıktık. Sanki Ferrari. Her rektörlükte olan bir otomobil bu” diye konuştu.


Otomobil için istedikleri koşulların abartıldığını savunan Erman, “Üzüldüm doğrusu devlet üniversitelerinde olan bir araç bu. Maliye Bakanlığı’nın onayı ile yapılmış bir işlem” ifadelerini kullandı. Kaynak: SÖZCÜ

Ekrem İmamoğlu: İstanbul için kent anayasası yapacağız


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.