Yılbaşı ruhunu evinize taşımak için dekorasyon önerileri

Yılbaşı yaklaşıyor. Nereye baksak yılbaşı konseptine ait parçalara rastlıyoruz. Hem sokaklar hem alışveriş merkezleri evimize taşıyabileceğimiz birçok öneri ile dolu. Eğer yeni yıl ruhunu seviyor ve evinize taşımak istiyorsanız işte size 7 dekorasyon önerisi…

Yılbaşı ruhunu evinize taşımak için dekorasyon önerileri

Yeni yıl ruhunu evinize taşımak için dekorasyon önerileri:

1- Aydınlatma elbetteki yılbaşı gecesinin vazgeçilmezlerinden birisidir. Yeni yıl havasını evinizin herhangi bir odasında yaşatmak için çok çeşitli aydınlatma objeleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, geyik ve yıldız temalı lambalar, minik masa aydınlatıcılar veya rengarenk ışıklı duvar süsleri yeni yıl ruhunu fazlasıyla yaşamanızı sağlayacaktır.

2- Sofranızda kullanabileceğiniz yılbaşı temalı masa örtüleri, amerikan servisleri ve peçeteler bu dönemde alıcıya çıktı bile. Üzerinde “Merry Christmas” yazan amerikan servisler, kırmızı veya parıltılı masa örtüleri, geyik desenli peçeteler ve hatta yılbaşı ağacı şeklinde nihaleler bile bulmanız ve sofranıza yepyeni bir konsept getirmeniz mümkün.


3- Koltuklarınız için yılbaşı ağaçlı, kar desenli, geyikli ve kardan adamlı kırlent kılıfları düşünülmüş. Yılbaşı ruhunu bu dönemde evinizde hissetmek için birkaç tane edinerek her yeni yıl geldiğinde kırlentlerinizde kullanabilirsiniz.

4- Sonbahar yapraklarını ve kozalakları evinizde gümüş rengi, kırmızı ve yeşile boyayarak hem eğlenceli vakit geçirip hem de dekorasyonunuza alışılmışın dışında bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu rengarenk sonbahar yapraklarını veya kozalakları cam bir kasenin içine koyabilirsiniz.


5- Kırmızı ve yeşil ağırlıklı objelerin yanısıra bu sene ahşap detaylar da yeni yıl dekorasyonunun bir parçası haline geldi. Ahşap mumluklar, ahşap sofra eşyaları ve duvar süsleri hem zarif hem de doğal bir dekorasyon isteyenler için uygun olacaktır.

6- Misafirlerinizi yapay yeni yıl çelenkleri ile karşılayabilirsiniz. Artık bu hoş dekoratif objelerin sadece evlerin kapısında değil, orta sehpalarda, duvarlarda ve sofralarda da kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu çelenkler, ortalarına yıl başı ağacı süsleri veya birkaç mumluk konularak çok hoş bir dekoratif görünüm sağlayabilir.


7- Ve tabii ki yılbaşının vazgeçilmezi yeni yıl ağaçlarından bahsetmezsek olmaz. Bu sene gerçek boyutlarındaki yılbaşı ağaçlarının yanısıra minyatür boyda olanlar da öne çıkıyor. Kar görünümü verilmiş veya ışıklandırılmış küçük yeni yıl ağaçlarından birkaç tane alarak evinizin en güzel köşesinde sergileyebilirsiniz.

Noel Baba kimdir? Noel ve yeni yıl kutlamaları nasıl ortaya çıktı?


İlayda Usman
Kitlelere ulaşmanın ve tanımadığınız insanların hayatlarına dokunmanın binbir türlü yolu olduğuna inandım hep. Bir öğretmen gelecek nesillerin mimarıdır, bir siyasetçi toplumun ulaşılamayan yerlerin dokunabilir, bir doktor veya bir avukat hayat değiştirebilir. Ben yazmayı seçtim. Yazmaktan keyif aldığım şeyler, anlatmak istediklerim bitmek bilmezdi.