Çöpten yemek toplayan kadın Kılıçdaroğlu’na dava açıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında fotoğrafını gösterdiği “çöpten yemek toplayan kadın” Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açıyor. 54 yaşındaki Aysun Demir, sokak hayvanları için çevredeki iş yerlerinin konteynere bıraktığı gıda maddelerini topladığını belirtti.

Çöpten yemek toplayan kadın Kemal Kılıçdaroğlu tazminat davası
Çöpten yemek toplayan kadın Kılıçdaroğlu’na dava açıyor

Merkez Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde yaşayan dört çocuk annesi 54 yaşındaki Aysun Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, çöp konteynerinden sokak hayvanları için yiyecek toplamaktan asla utanmadığını söyledi.

Çevredeki iş yerlerinden çıkan yiyecek atıklarının konteynerlere atıldığını belirten Demir, şöyle konuştu:


“Keşke bana gelip aç mısın diye sorsaydı”

“Ben de onları alıp sokak hayvanlarına veriyorum. Sokak hayvanları için çöp konteynerlerinden atık toplamaya devam edeceğim. Gelip çeksinler. Kılıçdaroğlu, beni yok yere rencide ettiğinin farkında değil mi? Keşke bana gelip ‘Aç mısın?’ diye sorsaydı. Ben aç değilim, maddi durumum gayet iyi.

“Benim fotoğrafımı neden elinde sallıyor?”

Benim dört katlı evim var. Allah şükür ki kimseye ihtiyacım yok. Kılıçdaroğlu’na karşı hakkımı sonuna kadar arayacağım. Kılıçdaroğlu beni ihtiyaç sahibi gibi göstermeye utanmadı mı? Çok üzüldüm hatta intiharı bile düşündüm. Çocuğum üzüntüden okula gidemedi. Kılıçdaroğlu bunları düşünmedi mi? Benim fotoğraflarımı neden elinde sallıyor? Hukuki süreci başlattım. Kılıçdaroğlu’ndan alacağım tazminatla sokak hayvanlarına barınak yapacağım.”

Aysun Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini ve başarılı olmasını istediğini dile getirdi.


Video: Çöpten yemek toplayan kadın Kılıçdaroğlu’na dava açıyor

Sosyal medyadan yorumlar:

Twitter:

Ekşi Sözlük:

firaton: problem aysun teyzenin resminin izinsiz ve yanlış kullanılması ise tamam teyzem istediği itirazı yapsın, dava açsın. ancak aysun teyzemizin yoksulluktan dolayı çöpü karıştırmaması bu ülkede yoksulluktan dolayı çöp karıştıranların olduğu gerçeğini değiştirmez.

biyolojik saat tamircisi: teyzeyi boşverelim ama fotoğraf bir sanat eseri. çeken kişiyi takdir ettim. tam anlamıyla anı yakalamış. bence müthiş bir ödülü haketmiş. rte posteri önünde çöp karıştıran insanlar. buradaki ironi bile fotoğraf sahibini takdir etmek için yeter.

gercekgibiyalanruyagorenadam: fakr-ü zaruret hariç bu ülkede çöpü karıştıran normal değildir.


rdvn0465: çöpten yiyecek toplayan kadın, bu kez çöpe tazminat davası açmıştır. muhalefet etmeyi öğrenmeyecek bu halk. not: 4 ev bir şey değil. çöpten oy toplayanlar var, mal varlıkları dudak uçuklatır.

Bayburt’ta protokol İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmadı