ORC 31 Mart 2019 yerel seçim anketi: 10 şehirde sonuçları

ORC araştırma şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin Ankara, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bartın ve Çankırı’da yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre kararsız seçmenlerin oranı dikkat çekici.

ORC 31 Mart 2019 yerel seçim anketi: 10 şehir sonuçları

24 Haziran seçimlerini en yakın tahmin eden ORC araştırma şirketi, 31 Mart 2019 yerel Seçimleri’ne ilişkin Ankara, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bartın ve Çankırı‘da yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre kararsız seçmenlerin oranı dikkat çekici.

Ankara

ORC’nin yerel seçimlere ilişkin 6 ilde yaptırdığı anket sonuçlarına göre, Ankara’da CHP-İYi Parti’nin ortak adayı Mansur Yavaş yüzde 41.9’luk oy oranıyla AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin 5 puan önünde. Ankara’daki seçmenin yüzde 19’u ise kararsız.


Ankara’da CHP’nin adayı Mansur Yavaş önde

orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi ankara
Ankara

Antalya

Ankete göre, ​Antalya’da Millet İttifakı adayı Muhittin Böcek yüzde 40.5 oy oranıyla AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den önde. Türel’in oy oranı 38.7. Antalya’da da seçmenin büyük oranı kararsız: Yüzde 18.4. Isparta’da MHP’li mevcut belediye başkanı anketlerde önde görünüyor ancak Isparta’da da yüzde 7’lik kararsız bir seçmen var.

orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi antalya
Antalya

Zonguldak

Zonguldak Belediyesi şu an CHP’de açıklanan ankete göre, Belediye Başkanlığı’nı MHP adayı kazanıyor. MHP adayı bir adım önde ama seçmenin yüzde 14.5’i kararsız durumda. Ankete göre Bartın ve Çankırı’yı mevcut belediye başkanlarının yeniden kazandığı görülüyor.


orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi zonguldak
Zonguldak
orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi ısparta
Isparta
orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi bartın
Bartın

ORC yerel seçim anketi: Çankırı

MHP’nin Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın oy oranı 53.1, AK Parti’nin Çankırı adayı Hüseyin Boz’un oy oranı ise 39.5 seviyesinde.

orc 31 mart 2019 yerel seçim anketi çankırı
Çankırı

ORC’nin daha önce paylaştığı iller:

ORC yerel seçim anketi: Bursa

yerel seçim anketi partilerin oy oranları bursa
Bursa

ORC yerel seçim anketi: Balıkesir

yerel seçim anketi partilerin oy oranları Balıkesir
Balıkesir

ORC yerel seçim anketi: Eskişehir

yerel seçim anketi partilerin oy oranları Eskişehir

Eskişehir

ORC yerel seçim anketi: Denizli

yerel seçim anketi partilerin oy oranları Denizli
Denizli

ORC yerel seçim anketi: İstanbul oy dağılımı

yerel seçim anketi partilerin oy oranları İstanbul'da yerel seçim oy dağılımı
İstanbul’da yerel seçim oy dağılımı

ORC yerel seçim anketi: İzmir oy dağılımı

yerel seçim anketi partilerin oy oranları izmir
İzmir’de yerel seçim oy dağılımı

ORC yerel seçim anketi: Adana oy dağılımı

yerel seçim anketi partilerin oy oranları adana
Adana yerel seçim oy dağılımı

ORC’nin 24 Haziran’daki tahmin başarısı:


ORC Araştırma Şirketi, 24 Haziran seçimlerini en yakın tahmin eden kamuoyu araştırma şirketi olarak biliniyor. ORC’nin 24 Haziran’daki isabet oranı şöyleydi:

orc 24 haziran seçimleri anket tahmin isabet başarısı

Belediye seçimleri anketi: AK Parti oy oranı 2009’a geriledi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.