CHP’li Şişli Belediyesi çöp toplamadığı için çöp dağları oluştu

Şişli Belediyesi temizlik işçileri, bir süredir maaşları ödenmediği için eylem başlattı. Nişantaşı gibi İstanbul’un en lüks semtlerinin bulunduğu ilçede çöp birikintileri ünlü caddeleri kapladı. Vatandaşlar kötü kokuya isyan etti.

CHP’li Şişli Belediyesi çöp toplamadığı için ilçede çöp dağları oluştu

Şişli Belediyesi’nde çalışan ve maaşlarını alamayan işçilerin iş bırakması nedeniyle caddelerde ve sokaklarda çöp yığınları birikti.

Şişli Belediyesinde çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı. Eylem nedeniyle işçilerin çöpleri toplamaması üzerine ilçenin cadde ve sokaklarında çöp yığınları oluştu. İlçe esnafı ve vatandaşlar, oluşan görüntü kirliliğine ve kötü kokuya tepki gösterdi.


Esnaf Yusuf Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çöplerin yaklaşık üç gündür toplanmadığını, belediyenin de bu konuyla ilgilenmediğini söyledi.

nişantaşı çöpler

“Bize 90’lı yılları hatırlattılar sağ olsunlar”

Çöplerin toplanmasını isteyen Akyüz, “Burası kokuyor. CHP’nin yeri olduğu için maalesef hiçbiri gelip bakmıyor. 1990’lı yılları bize hatırlattılar. Sağ olsunlar.” dedi.

Esnaf Ferhat Oruç ise çöplerin üç gündür toplanmadığını, iş yerine gelen müşterilerin hem görüntü kirliliğinden hem de kötü kokudan dolayı rahatsız olduğunu belirtti.

Şişli Belediyesi çöp toplamadığı için Nişantaşı gibi ünlü semtlerde çöp birikintileri oluştu

Şişli Belediyesi çöp toplamadığı için Nişantaşı gibi ünlü semtlerde çöp birikintileri oluştu


İş yerinin önünde çöp yığını olmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu kaydeden Oruç, belediyenin çöpleri toplamasını istedi.

şişli belediyesi çöp toplamıyor chp şişli belediyesi çöp dağları chp şişli belediyesi çöp dağları chp şişli belediyesi çöp dağları

CHP’nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı düştü