Buz Lazer Epilasyon son yılların büyük icadı

Günümüzün en rahat ve iş bitirici lazer şekli olması sebebiyle çokça tercih edilen bir yöntem haline gelen buz lazer epilasyon istenmeyen tüyler için kesin çözüm sunmaktadır. Var olan epilasyon uygulamalarının en acısız modeli olması ile birlikte, kıl köklerindeki farklı yapıları amaçlayan dalga yöntemlerine sahiptir.

Buz Lazer Epilasyon son yılların büyük icadı
Buz Lazer Epilasyon son yılların büyük icadı

Bu sayede daha geniş yüzeyleri hedef alabilmekte ve her atışında da daha fazla kıl köküne ulaşabilmektedir. Üstelik seansları ve işlem süresi çok kısa sürmektedir. Genel olarak 6 seans gibi bir uygulama ile 30 dakikada istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Buz Lazer Epilasyon türleri

Özellikle epilasyon sonrası vücudunda sivilce problemi ile karşılaşanlar için büyük bir imkân sağlayan bu yöntemin, Soprano Ice ve Soprano Platinium şeklinde iki farklı türü bulunmaktadır. Soprano Platinium daha kapsamlı bir tedavi sağladığı için daha üstün sonuçlar vermektedir.

Soprano Ice

Başlığı buzdan oluşan bu yöntem, Soprano Ice adını da buradan almaktadır. Hızlı ve acısız bir olanak sağlayan lazer teknolojisi ile hem pratik hem de kalıcı sonuç almanız mümkün. Bu işlem, buz lazer başlığı ile derinizin üzerine ütü yaparmış gibi hareketler halinde uygulanmaktadır. Ayrıca uygulama öncesi cilde soğutucu bir jel de sürülmektedir. Bu sayede klasik lazer epilasyonlarda görülen yanma riski tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Genel bağlamda acı ya da herhangi bir yanma hissi zaten oluşmasa da sadece kemiğe çok yakın olan ya da kıl yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde düşük oranda hissedilebilmektedir. Cihazın başlığı cilde temas ettiğinde ise masaj yapılıyormuş hissi uyandırmaktadır. En güzel tarafı ise herhangi bir ten ya da tün rengi önemsenmeksizin herkese rahatlıkla uygulanabiliyor olmasıdır. Etkisi ise ilk seanstan itibaren görülmektedir.

Soprano Platinium

Lazer teknolojisinin önde gelen isimlerinden Alma Laser’in geliştirdiği bir diğer yöntem, Soprano Platinium’da ise tek fark, dünyanın ilk ve tek 3 boyutlu lazer epilasyon cihazı olma özelliğinin bulunmasıdır. Bu yöntem tek başlık içinde 3 lazer dalga boyu ile farklı doku derinliklerindeki kılların anatomik yapılarını aynı anda hedeflemektedir. Üç farklı dalga boyunun emilimlerini birleştirerek daha kapsamlı ve geniş bir tedavi imkânı sunmaktadır.

Özellikle erkek tipi kıllanma olarak görülen zor ve inatçı tüyler üzerinde, hızlı ve rahat bir şekilde sonuç almayı sağlar. Soprano Platinium yöntemi günümüzde, en çok soğutarak işlem yapan ve dolayısıyla da acı hissini en aza indiren lazer modelidir. Yaklaşık -3 dereceye kadar soğutma sağlamaktadır.

Yaz aylarında yaptırmanın bir sakıncası var mı?

Her mevsim tercih edilen buz lazer epilasyon uygulamasında herhangi bir cilt tahrişi söz konusu değildir. Ayrıca düşük doz ile sık uygulandığından cilde bir zarar da vermemektedir. Bu sebeple hem kış hem yaz aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sadece dikkat etmeniz gereken, işlem sonrası güneşlenecekseniz mutlaka çok yüksek korumalı ve kaliteli bir koruyucu krem kullanmanız gerektiğidir. Beyaz ya da bronz bir tene sahip olmanız ise önem arz etmemektedir. Genel olarak güneşe çıkmadan önce tavsiye edilen koruyucu kremler, bu sayede lazer sonrası ekstra bir koruma sağlamaktadır.

Açık renk ve güçsüz tüylere “kökten” çözüm

Eskiden kızıl renkli ve açık renk tüyler güçsüz köklere sahip olduğu için lazer epilasyon teknolojisinden faydalanamaz iken, son 2-3 senedir buz lazer sayesinde bu sorun “kökünden” çözüldü. Epilasyon yapılabilmesi için zamanında jilet gibi yöntemlerle güçlendirilen bu tüylere yapılan işlemler, anca yeteri kadar güçlenmesi halinde uygulanabiliyordu. Artık buz başlıklı epilasyon sayesinde ise bu tüylerden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyonun avantajları

 • Her kıl rengi ve cilt tipinde etki göstermektedir.
 • Yaz, kış demeden her mevsim uygulanabilir.
 • Seans süresini yarıya indirmesi ile hızlı ve konforlu bir metottur. Tüm vücuda uygulanma süresi yaklaşık 35 dakika kadardır.
 • Minimum acı ve zor kıl kökleri ile olan başarılı mücadelesi sayesinde erkek hastaların en çok tercih ettiği lazer epilasyon şeklidir.
 • FDA onaylıdır.
 • 4-6 seans gibi kısa bir sürede sonuç vermektedir.
 • Güvenli bir yöntemdir ve ciltte herhangi bir kızarıklık ya da tahrişe asla yol açmaz.
 • Yan etki riski çok düşüktür.

Buz Epilasyon Lazer yüze uygulanabilir mi?

Aslında düşünüldüğünde insan vücudunda en hızlı uzayan tüyler yüzümüzde bulunmaktadır. Özellikle kadınlar için dert haline gelebilen bıyık ve sakal uzaması görsel bir problem oluşturmaktadır. Hormonal yönden narin bir yapısı olan yüz bölgesinde, kıllar daha derin köklere sahip olmaktadır. Uygun bir epilasyon yöntemi seçilmelidir ki başarısız bir sonuç ortaya çıkmasın ve kıl kökleri yeniden uyanmasın.

Olabilecek daha çok tüy artışına engel olmak için seçilebilecek en uygun yöntem buz başlıklı lazer olmaktadır. Hem yüz gibi hassas bir deride hissettirdiği minimum acı hem de sağladığı konfor ile başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca sadece yüz değil, boyun, bikini bölgesi, kaş üzeri, kulak ve burun içi gibi diğer hassas bölgeler için de özel başlıklarla uygulanmaktadır. Güvenilir kişilerce doğru bir şekilde uygulanması ise oldukça önemlidir.

Kalıcılığı ne kadar sürer?

Uzman ellerde, kaliteli ve doğru bir yöntemle uygulanan tedavi sonrası tüylerinizin geri gelmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Ancak vücudunuzda ortaya çıkabilecek bir hormon bozukluğunda ya da bir hastalık durumunda, hepsi olmasa da tüylerin bir kısmının tekrar çıktığı gözlemlenebilir. Bu oran % 1lik bir duruma dâhildir.

Erkekler de yaptırabilir mi?

Son yıllarda erkeklerin de oldukça yöneldiği epilasyon yöntemlerinde buz lazer, sağlıksal sebepler ya da estetik açıdan görünüm fark etmeksizin rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Kıl rengi ya da yoğunluğunun bir önemi yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi erkek tipi kıllanma olan inatçı tüyleriniz için en uygun model, minimum acı ile Soprano Platinium yöntemi olacaktır.

erkekler tüylenme aşırı kıl buz lazer epilasyon

Buz epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 • Adet döneminden birkaç gün önce epilasyona karşı hassasiyet artacağından dolayı seanslarınızın buna göre ayarlanması gerekir.
 • Koltuk altı için seans uygulanacaksa herhangi bir kozmetik ürün ya da ter önleyici deodorant kullanılmamalıdır.
 • İşlemden 1 ay önceye kadar ağda, epilatör gibi yöntemler uygulanmamalıdır.
 • Düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka uzmanınızı bu konuda bilgilendirmeniz gerekmektedir.
 • Seansa 3 gün kala tedavi uygulanacak bölge tıraş edilmelidir. Ama herhangi bir kimyasal kullanılmamalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk 24 saat spor yapılmamalı ve bölgeye fondöten vs. gibi kozmetik ürünler sürülmemelidir.
 • Asla işlem sonrası ağda ve cımbız kullanılmamalıdır.
 • Mümkünse su geçirmez bir güneş koruyucu edinmeye çalışmanız iyi bir tercihtir.

Buz lazerin sağlık açısından sakıncası var mı?

Bu yöntem sadece deri altındaki kıl kökleri için uygulanmaktadır. Herhangi bir sakınca oluşturabilmesi için derinin çokça altına ve iç organlara ulaşması gerekir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Şu ana kadar bir sağlık sorununa yol açtığı kanıtlanmayan buz lazer epilasyon çok düşük seviyelerde görülen işlemlerdir.

Sadece hamile kimseler için hiçbir ışık tedavisi uygun görülmediğinden, lazer epilasyon da asla önerilmemektedir. Hamilelik öncesi ve sonrası için ise bir sıkıntı oluşturmamaktadır.

Detaylı bilgi için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.