AKP’li vatandaştan şok ifade: İstanbul’u Yunanlılara teslim ettik

AKP’li bir vatandaşın, “Fatih’in emaneti olan İstanbul’u Yunanlılara teslim ettik” ifadelerine sosyal medyadan sert tepkiler geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilmesinden sonra yapılan bir sokak röportajında, AKP’li bir vatandaş “İstanbul’u Yunanlılara teslim ettik” yorumunda bulundu.

Yenilenen İstanbul seçiminde Ekrem İmamoğlu, 800 binden fazla oy alarak İBB Başkanı seçildi. Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu, 23 Haziran’a giden süreçte, Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular için “Pontus, Yunan” benzetmesi yapmıştı.


İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçilmesinden sonra yapılan röportajda, AKP’li bir vatandaş İstanbul’un Yunanlılara teslim edildiğini, AKP teşkilatının seçim çalışmalarını iyi yürütemediğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatları değiştirmesi gerektiğini dile getirdi.

“Bundan daha korkunç bölücülük olamaz!”


AKP’li vatandaşın açıklamaları sosyal medyada paylaşılırken; “İstanbul’u Yunanlılara teslim ettik” ifadelerine liberal yazar Mustafa Akyol ve Akabe Grubunu lideri Mustafa İslamoğlu’ndan sert tepkiler geldi.

Video: AKP’nin kalesi Fatih’te oturanlar Binali Yıldırım’ın neden kaybettiğini anlattı