Klima alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Her mevsim dilediğiniz havayı sunan klimalar, sağladığı nem kontrolü, ısıtma ve soğutma özellikleri, havayı temizleyen fonksiyonlarıyla ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez sistemleri arasında yerini alıyor.

Klima alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Klima alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Sessiz çalışma prensibiyle sıcak ya da soğuk havayı temizleyerek ortama aktaran split klimalar ile farklı tiplerde iç ünitelere uyum sağlayan multi split modeller, Bosch Termoteknoloji uzmanlığında geliştirilen Inverter teknolojisi ile buluştuğunda yaşam alanlarına konfordan çok daha fazlası geliyor.

Peki dört mevsim boyunca sizin ve aileniz için ideal ortam ısısını sağlayan bir klima nasıl olmalı? Seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenler sadece enerji tasarrufuyla sınırlı olmak zorunda mı? Yaşam için teknolojinin öncüsü Bosch Termoteknoloji, tecrübesini ve uzmanlığını klima seçiminizde de sınırları aşmanız için geliştiriyor. İşte iklimlendirme tercihinize yön veren gelişmeler ve ihtiyacınıza en uygun seçimi yapmanızı sağlayacak rehber niteliğinde bilgiler…

Ortama ve ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz klima çeşitleri nelerdir?

Bulunduğu ortamda sessiz çalışması ve gürültü kirliliğini önlemesiyle dikkat çeken split klimalar, duvar ya da ev tipi olarak da biliniyor. Duvara monte edilerek yer tasarrufu sağlayan bu tip cihazlar, iç mekandaki havayı kullanarak ortama sıcak ya da soğuk hava verirler. İç ve dış ünite olmak üzere iki parçadan oluşan split klima modelleri, her tip yaşam alanı için de uygun. Doğa dostu bilinçli tüketimi önemseyen Bosch Termoteknoloji kullanıcıları ise ideal ortam ısısını ayrıcalıklarla birlikte yaşıyor.

Yüksek yoğunluk özellikli ve soğuk katalizörlü filtrelerle donatılmış bu modeller, iyileştirilmiş bir hava kalitesi yaratıyor, ısınma ve serinlemenin ötesinde sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getiriyor. Yüksek sıcaklıkta bile güvenilir soğutma kapasitesine sahip olan diğer bir model ise daha geniş mekanlar ve iş yerleri için sıkça tercih edilen salon tipi klimalardır.

İç ünitesi duvardan bağımsız olarak kullanılabilen bu modeller, genellikle ofis ve büyük iş yerleri için idealdir. Müstakil evinize, geniş dairenize ya da iş yerinize klima almak istediğinizde, Bosch Termoteknoloji’nin yüksek verimlilik gücüne sahip, A++ enerji verimlilik sınıfı üyesi split modellerini tercih edebilirsiniz. Duvar tipi klima kullanmanın, yerden ve enerjiden tasarruf etmenin en avantajlı yolunu sunan bu modeller ile son Inverter teknolojisiyle tanışabilir, biyolojik filtreler sayesinde hem kendini hem havayı temizleyen bir iklimlendirme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kullanıcı dostu bir klima nasıl seçilir?

Yazın serin, kışın sıcak bir ortam havası yaratmak, ideal ısıyı enerji tasarrufu yaparak sağlamak için klima seçiminizi ihtiyaçlarınıza ve cihaz özelliklerine göre yapabilirsiniz. Kapasite, enerji verimliliği, ses, hijyen ve konfor gibi özellikleriyle öne çıkan bir model tercih ederek yaşam alanlarınızda yıl boyu güvenli bir iklimlendirme sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz mekanın ölçülerine, yaşadığınız coğrafyaya ve ihtiyaçlarınıza uygun kapasitede bir model seçmeniz, ideal verimliliğe ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kapasitenin yanı sıra cihazınızın ait olduğu enerji sınıfı da önemli. A++ sınıfında bir ürün tercih ederek hem doğa dostu bir konfor hem de faturalarınızda tasarruf elde edebilirsiniz. Sessiz mod ve Inverter teknolojisine sahip modeller ise sessiz çalışma özelliğine ve hava kalitesini iyileştirici donanımlara işaret eder. Konforlu bir kullanım için klima satın alırken ses ve hijyen değerlerine dikkat edebilir, sağlıklı havanın keyfini sessiz bir ortamda çıkarabilirsiniz.

Yüksek performanslı çalışma, avantajlı klima fiyatları ile buluşuyor

İhtiyacınıza en uygun ısıtma ve soğutma performansını sunan Bosch klima modellerine, kullanıcı dostu fiyatlarla sahip olabilir, ek garanti süresi, yaygın servis ağı gibi hizmetlerle tanışabilirsiniz. Silent Mode, Follow Me ve Self Clean gibi özelliklerle konforlu bir kullanım sağlayan, enerji tüketimini düşüren, performansı yükselten Bosch Termoteknoloji ürünleri ile siz de yaşam alanlarınızda ideal ısıyı yakalayabilir, temiz havayı temiz enerji kullanımıyla bir arada yaşayabilirsiniz.