Metrobüslerde İmamoğlu üzerinden vatandaşı cezalandırıyorlar

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kötü göstermek amacıyla metrobüslerde klimaların çalıştırılmadığı, yürüyen merdivenlerin durdurulduğunu duyurarak, “Akıllarınca insanlara CHP ye oy verme cezası kesiyorlar” dedi.

Metrobüslerde İmamoğlu üzerinden vatandaşı cezalandırıyorlar iddiası

CHP’li Mahmut Tanal, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kötülemek için kampanya başlatıldığını belirterek, metrobüslerde klimaların açılmadığını, yürüyen merdivenlerin durdurularak yaşlılara zorluk çektirildiğini ve bu yolla vatandaşlara, CHP’ye oy verme cezası kesildiğini belirtti. Tanal, “Ekrem İmamoğlu’nu kötüleme kampanyası başlatmışlar” dedi.

Tanal, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


Bana gelen Mesaj:
Kamuoyunun Bilgisine
“Metrobüslerde şoförler klimaları açmıyorlar,
Özellikle uzun olan Yürüyen merdivenleri durdurmuşlar..
Yaşlılar zorluk çekmekte,
Akıllarınca insanlara CHP ye oy verme cezası kesiyorlar..
Ekrem imamoğlunu kötüleme kampanyaları başlatmışlar


CHP’den “karşı mahalle” atağı

CHP, 31 Mart’ta büyükşehir belediye sayısını 6’dan 11’e il belediye sayısını da 8’den 10’a çıkararak büyük bir başarıya imza atarken, Yüksek Seçim Kurulu’nun iptal etmesi üzerine 23 Haziran’da İstanbul’u ikinci kez ve tarihi bir farkla kazanması bu başarıyı daha da artırdı.


Parti içinde özellikle İyi Parti ile gerçekleştirilen ittifak ve Saadet Partisi’yle kurulan temasın bugüne kadar CHP’ye hiç oy vermemiş kesimlerde bir yumuşama sağladığı belirtiliyor. CHP içinde “karşı mahalle” olarak tanımlanan kesimlerle daha fazla ilişki kurulması, bu kesimlerin beklenti ve hassasiyetlerinin önemsenmesi kapsamında çalışmalar yapılmasına yönelik harekete geçildi.


Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı‘nın haberine göre Parlamentonun kapanmasının ardından seçim bölgelerine gidecek milletvekillerine CHP seçmeni olmayan kesimlerle bir araya gelinmesi, bu kesimlerin sorunlarının dinlenmesi yönünde talimat verildi. CHP kaynakları partinin her an seçim olacakmış gibi hazırlıklarını yapacağını belirtirken, CHP’den bir erken seçim çağrısının gelmeyeceğini vurguluyor. Kaynaklar, CHP’nin başta ekonomi olmak üzere çözüm önerilerini iktidara sunmaya devam edeceklerini ancak olası bir erken seçime yönelik hazırlıkların yapılacağına dikkat çekiyor.

Ulaştırma Bakanlığı, İmamoğlu’nun köprülerdeki indirim talebini reddetti