Breaking Bad filminin ilk uzun fragmanı yayınlandı!

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi’nin ilk uzun fragmanı yayınlandı. El Camino: A Breaking Movie filmi, 11 Ekim’de Netflix ve AMC’de gösterime girecek.

Dijital yayın platformu Netflix, milyonlarca hayranın büyük bir heyecanla beklediği Breaking Bad filminin ilk detaylı fragmanını yayınladı. El Camino: A Breaking Movie isimli yeni film, önümüzdeki ay seyircilerle buluşacak.

El Camino: A Breaking Bad Movie, serinin sevilen karakteri Jesse Pinkman‘a odaklanıyor. Filmde, dizinin finalinden sonra yaşananları göreceğiz.


Breaking Bad filminin ilk uzun fragmanı yayınlandı!

Polisler tarafından aranan bir suçlu durumundaki Jesse Pinkman, Albuquerque’den kaçıp yeni bir hayat kurmak için mücadele edecek.

El Camino filminin yönetmenliğini serinin yaratıcısı olan Vince Gilligan üstleniyor.

el camino Breaking Bad filmi fragmanı netflix

Gilligan ayrıca filmin senaryosunu da kaleme alan isim olacak. Aaron Paul‘un başrolünde yer aldığı film 11 Ekim’de Netflix ve AMC kanalı üzerinden izlenebilecek.

Breaking Bad dizisi

Vince Gillian tarafından tasarlanmış ve AMC kanalında yayınlanmaya başlayan bir drama dizisi olan Breakin Bad 20 Ocak 2008’de yayınlanmaya başlamıştır. Yönetmen koltuğunda başarılarını kanıtlamış yönetmenler Seth Rogen ve Evan Goldberg’in oturduğu dizinin başrolünde; Emmy en iyi aktör ödülüne 4 kez layık görülen Bryan Cranston yer almaktadır.

Dizinin diğer rollerinde Breaking Bad ile daha da ünlenen Anna Gunn, Aaron Paul, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Dean Norris, Betsy Brandt, Jesse Plemons, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Laura Fraser yer almaktadır.

Breaking Bad yayınlandığı tarihten itibaren 5 sezon 62 bölümü izleyicilerle buluşmuş ve dizi 29 Eylül 2013 tarihinde final yapmıştır. Dizi Amerika ve Dünya’da en çok izlenen diziler arasına girmiş ve 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü kazanmıştır. IMBd en yüksek puanlı diziler listesinde 9.4 puan ile halen en iyi 3. dizi konumundadır.

Breaking Bad dizisi konusu

Breaking Bad dizisi konusu

Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir. Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamakta, ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Nefes alış verişinde ve vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora görünür ve Akciğer Kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncesi Walter White’ı derin düşüncelere iter.

Bir gün bir polis olan bacanağı Hank’e birkaç saat eşlik etmek için gezintiye çıkarlar. O sırada bir uyuşturucu baskına denk gelirler ve Walter, eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman’ın kaçtığını görür. Ortada dönen büyük bir para olduğunu anlayan Walter, Jessie’yi ele vermez ve ertesi gün onunla konuşmaya gider. Ölümün getirdiği derin düşüncelerle Jesse’ye bir teklif yapar. Ailesini geride parasız ve yardıma muhtaç bırakmak istemeyen Walter, kimya bilimini sentetik bir uyuşturucu olan meth üretimiyle birleştirecektir. Kimya biliminin incelikleriyle mükemmel kalitede kendine özgü mavi renkli meth üretecek ve ününü kısa sürede geniş çevrelere duyuracaktır.

Walter White’ın meth işine girmesi ve kısa sürede işe adapte olmasının ardından bir takım sorunlar baş gösterecektir. Hank’in polis olması ve Walter’ın bu sebeple yaptığı işi en yakınlarından bile saklamak zorunda kalması işleri zora sokmaktadır. Kaliteli methin talebinin fazla olması ve yüksek fiyatlara satılması, Walter’a çok ciddi bir para getirmektedir. İlerleyen dönemlerde bu parayı nasıl kazandığını açıklamak zorunda kalacak ve kazandığı paranın bir bölümünü aklamak için bazı işlere girişecektir.


Breking Bad dizisi karakterleri / oyuncuları:

Walter White – Bryan Cranston:

Mükemmel bir zekaya ve kimya alanında önemli başarılara sahip karakterimiz kanser olduğunu öğrendikten sonra farklı bir ruh haline bürünmüştür. Karısı ve engelli oğlunu geride bıraktığında ellerinde onun bıraktığı hiçbir şeyin kalmayacağını farkettiğinde ise karşısına çıkan fırsatı değerlendirerek meth işine girer. Bu sebeple Walter’ın iki farklı karaktere sahip olduğu söylenebilir. Birinci karakter sakin ve işini seven bir kimya öğretmeni, ikinci karakter ise ölümün kıyılarında gezen ve ailesi için elini taşın altına koyan bir uyuşturucu üreticisidir. Zamanla işin getirdiği baskı ve stresle değişecek, acımasız ve güç uğruda kötü şeyler yapabilecek bir adama dönüşecektir. Bu yolda kazanma hırsı ve azmiyle büyük işler başaracak; Heisenberg lakabıyla tanınacaktır.


Skyler White – Anna Gunn:

Walter’ın sevgili eşi Skyler, uzun bir süre eşinin hastalığını öğrenmiyor. Daha sonra da eşinin işten ayrılmasını ve nereye gittiği belli olmadan evden uzaklaşmalarına anlam veremiyor. Bu durum Skyler’ı yıpratırken, aklında sürekli “acaba aldatılıyor muyum?” düşüncesi yer alıyor. Bir süre sonra eşinin hastalığının getirdiği etkiden kurtulan Skyler, aralarının açık olduğu bir dönemde kocasını patronuyla aldatıyor. Zaman ilerledikçe aldığı yanlış kararlarla Walter’ın ve ailesinin hayatını zora sokan Skyler, uzun süre yaptıklarının yanlışlığını kavrayamaz.

Jesse Pinkman – Aaron Paul:

Dizide ilk kez, Walter’ın da katıldığı baskından kaçarken karşımıza çıkan Jesse; uyuşturucu üretip satan bir gençtir. Eskiden Walter’ın öğrencisi olması, ortak olduklarından sonra da aralarındaki bağın güçlü kalmasını sağlıyor. Ailesiyle arasındaki problemler ve sorunlu kişiliğinin ortaya çıkardığı potansiyel suçlu imajının altında, olaylara duygusal yaklaşan ve vicdanlı bir insan yatıyor. Meth piyasasını bilen ve Walter ile ürettikleri methin kısa sürede ünlenmesinin altında da Jesse’nin kabiliyetleri yatıyor.

Hank Schrader – Dean Norris:

Walter’ın bacanağı olan polis memuru Hank, Skyler’ın kardeşi Marie ile evli bulunuyor. Narkotik şubede çalışan ve başarılı bir polis olmasının yanında, konuşkan ve eğlenceli bir tip olarak karşımıza çıkıyor. Bir süre sonra şehirde en çok aradığı isim mavi meth üreten ve Heisenberg lakabıyla ünlenen bir uyuşturucu üreticisi oluyor. Bir süre sonra Heisenberg’in peşindeyken büyük bir kaza geçiriyor ve yanındaki en büyük destekçisi Walter oluyor.

Marie Schrader – Betsy Brandt:

Skyler’in garip ve ablasından daha hareketli bir kişiliğe sahip kız kardeşidir. Eşi olan polis memuru Hank ile mutlu bir evliliği vardır. Bir kleptomani hastası olan Marie, bu hastalığıyla mücadele etmeye çalışırken; bazen başına büyük dertler açıyor. Bu hastalığında ise ablası Skyler en büyük yardımcısı oluyor.

Walter Jr. Flynn – RJ Mitte:

Walter ve Skyler çiftinin erkek çocuğu olan Flynn, aynı zamanda Walter Junior olarak anılıyor. Bazı sağlık problemleri sebebiyle sadece koltuk değnekleriyle yürüyebilen Flynn, ailesinin zor dönemlerinde onları bir arada tutan bir insana dönüşüyor.


Saul Goodman – Bob Odenkirk:

İşinde iyi ama yaptığı işler genellikle kötü olan Saul Goodman; asıl işi suçluları kurtarmak, mafya babalarının mahkeme sorunlarını çözmek, kara para aklamak gibi kirli işler olan bir avukattır. Zekası ve mesleğindeki başarısıyla Walter ve Jesse’yi birçok sorundan kurtarmakta, başları derde girdiğinde yetişmektedir. Dizide sadece bir yan karakter olarak gördüğümüz Goodman’ın, Breaking Bad’den sonra yayınlanmaya başlayan Better Call Saul dizisinde Walter ve Jesse’den önceki hayatı işlenmektedir.

Mike Ehrmantraut – Jonathan Banks: Saul Goodman için çalışan ve verdiği işleri yapan bir tetikçi, görev adamı ve sadık bir yardımcı olan Mike dizinin sorun çözücü bir başka karakteridir. Walter’dan hoşlanmasa da birçok işte yardımına koşacaktır.

Gustavo Fring – Giancarlo Esposito: Walter’ın karşı koyulmaz yükselişinin ve Heisenberg adıyla tanınmasından sonra, Walter’da büyük bir değişimi başlatan bir uyuşturucu satıcısıdır. İşini profesyonelce yapar ve dıştan bakıldığında restoran zincirleri olan bir iş adamı olarak görünür. Zeki ve başarılı işlere imza atarken, Walter’ı en büyük üreticisi yapar. Bir süre sonra çeşitli sebeplerle araları bozulana kadar, birlikte eskisinden çok daha büyük paralar kazanırlar.

Hector Salamanca – Mark Margolis: Gustavo ile bir düşmanlığı bulunan ve uyuşturucu işleriyle uğraşan eski bir mafyadır. Yaşlılık ve sağlık problemleri nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum ve isteklerini bir zili çalarak anlatabilecek durumda huzurevinde yaşamaktadır. Walter ile Gus’un araları bozulduğunda önemi artacaktır.

Tuco Salamanca – Raymond Cruz: Hector Salamanca’nın yeğeni ve yerel bir uyuşturucu satıcısıdır. Jesse’yi sevmemesi ve psikopat tavırları dizide dikkat çekmektedir.


Gale Boetticher – David Costabile: Biraz saf ve nazik tavırlarıyla dikkat çeken ve Gus’un kimyagerliğini yapan bir karakterdir. Walter ile Gus çalışmaya başladıklarında, Walter’in kimya işlerinde yardımcısı olmuştur.

21. yüzyılın en iyi 100 filmi yayınlandı: Türkiye’den tek film yer aldı