Gümüşhane Üniversitesi’nde Survivor: Öğrenciler 550 basamak çıkıyor!

Gümüşhane Üniversitesi’nde okuyan üniversite öğrencileri için yamaca inşa edilen yurt zor anlar yaşatıyor. Ulaşım için 5 kilometrelik mesafeyi aşması gereken öğrenciler, servis saatini kaçırdıkları takdirde 550 basamak çıkmak zorunda kalıyor.

Şehirdeki ‘Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu’ndan okula ulaşmak için katedilen 550 merdiven için Valilik, ‘Yürümek isteyen öğrenciler için’ dedi.

Gümüşhane Üniversitesi’nde okuyan ve Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu’nda kalan üniversite öğrencileri, okullarına 550 merdiven inerek ulaşıyor. Yurda dönüşte ise 550 merdiven çıkıyor.


Bu habere gün içerisinde gelen tepkilerin ardından Gümüşhane Valiliği, bir açıklama yaptı.

Gümüşhane Üniversitesi nde Survivor: Öğrenciler 550 basamak çıkıyor!

Valilik: Yürümek isteyenler kullanıyor

Valilik açıklamasında, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu’nun 2013 yılı Kasım ayında 800 öğrenci kapasitesi ile öğrencilerin hizmetine açıldığı hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:


“Yurda ulaşımı sağlayan asfalt yol mevcut olup ulaşım, belediye ve özel halk otobüsleri tarafından sağlanmaktadır. Bahse konu merdivenler; öğrencilerin talebi üzerine, Gümüşhane Belediyesi tarafından yaptırılmış olup, okula yürüyerek gidip gelmek isteyen öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gümüşhane Üniversitesi nde Survivor: Öğrenciler 550 basamak çıkıyor!

Erik Dalı şarkısı, İspanya’nın Flamenko dansına uyarlandı