Kılıçdaroğlu: Saray ve çevresi CHP’ye karşı kumpas kurmaktadır

Kemal Kılıçdaroğlu: CHP’nin başarısını sindiremeyen Saray ve çevresi, devletin bazı bürokratik güçlerini de yanlarına alarak CHP’ye karşı kumpas kurmaktadır. “Saray’a gitti-gitmedi” tartışması bu kumpaslardan biridir.

Kılıçdaroğlu: Saray ve çevresi CHP'ye karşı kumpas kurmaktadır

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin parti yönetiminde ‘Çete’ olduğuna ilişkin suçlamasına tepki gösterdi.

“CHP’de çete aramak bir gaflettir, bühtandır.”

CHP’nin sıradan bir parti olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “CHP, Kuvayı Milliye kadrolarının kurduğu bir partidir. CHP’de çete aramak bir gaflettir, bühtandır. Eğer çete aranacaksa Saray’a ve çevresine bakılabilir” diye konuştu.


Partisine yönelik kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ancak bunların kimler olduğunu açıklamadı.

“Bütün CHP’lilere açık ve net çağrımdır” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Tüm CHP’lilerin dikkatli olması lazım”

— CHP, yeni bir süreci başlatmıştır. Bu süreç iktidara yürüyüş sürecidir. Partimiz, toplumun her kesimini kucaklamaktadır. CHP sorunların çözümünde umut olan tek parti olarak öne çıkmıştır. CHP’nin bu başarısını, bu yürüyüşünü içine sindiremeyen Saray ve çevresi, devletin bazı bürokratik güçlerini de yanlarına alarak CHP’ye karşı kumpas kurmaktadırlar. Bu konuda bütün CHP’lilerin dikkatli olması lazım.

— ‘Saray’a gitti-gitmedi’ tartışması bu kumpaslardan birisidir. Son örneği, bu kumpastır, özetle. Ancak biz, inandığımız yolda bütün kumpasları aşarak yürümeye devam edeceğiz. Bu kumpasların tamamını birlik, beraberlik ve bütünlük içinde boşa çıkaracağız. Bu noktada partinin bütünlüğü, birlik ve beraberliği çok önemlidir. Bütün CHP’liler bu konuda gerçekten de kıvançla ifade etmek isterim ki son derece değerli bir birlik ve bütünlük örneği sergilemişlerdir, sergiliyor.

“Hiç kimsenin Saray’ın tuzağına düşme lüksü yok”

— Hiç kimsenin Saray’ın tuzağına düşme lüksü yoktur. Bizim derdimiz işsize iş bulmaktır. Çiftçinin kazanmasını, esnafın siftah yapmasını sağlamaktır. Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen var. Bunların sorunlarına çözüm üretmektir. Sanayici önünü göremiyor. Bizim hedefimiz sanayicimizin önünü görmesini sağlayacak planlı-programlı bir ekonomiyi yaratmaktır. Vaadimiz budur.

Muharrem İnce ne demişti?


Muharrem İnce, 22 Kasım’da Twitter’dan yaptığı bir dizi açıklama arasında; “Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum.” ifadelerini kullanmıştı.

Muharrem İnce’den olay açıklamalar: Kötü insanlardan iyi yönetici olmaz!