Yalova’da su sıkıntısı! Belediye Başkanı uyardı: 2 aylık suyumuz kaldı!

Yalova’da su sıkıntısı kapıda! Gökçe Barajı su seviyesi %29’un altına indi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman uyardı: 2 aylık suyumuz kaldı. Vatandaşları tasarrufa davet ediyorum. Aksi halde su kesintisine gitmek zorunda kalınacak.

Yalova'da su sıkıntısı! Belediye Başkanı uyardı: 2 aylık suyumuz kaldı!
Yalova’da su sıkıntısı! Belediye Başkanı uyardı: 2 aylık suyumuz kaldı!

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu ile birlikte kentteki su durumuna ilişkin açıklama yaptı.Yalova Barajı’nda su seviyesinin yüzde 29’a indiğini belirten Başkan Salman “Bu da yaklaşık 2 aylık suyumuz var anlamına geliyor” dedi. Salman, Yalovalıları tasarruf yapmaya davet etti.

Yalova’da, hava koşullarının mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkta seyretmesi ve yağışların olmaması nedeniyle kentte alarma geçildi.


Vatandaşlara tasarruf çağrısı yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu, aksi halde su kesintisine gitmek zorunda kalınacağını açıkladı.

BARAJDAKİ SU SEVİYESİ %29

Başkan Salman ve Karaalioğlu’nun yaptığı ortak açıklamada, 2014 yılında yaşanan su sıkıntısı hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi;


“2014 yılında benzer bir tablo ile karşı karşıya kalmış ilave kuyular açarak ve ne yazık ki su kesintileri yapılarak sorun aşılmaya çalışılmıştı. Hava şartları mevsim normallerine göre gitmiyor. Yağış rejiminin değişmesi nedeniyle barajdaki su seviyesi her geçen gün düşmektedir. Bugün itibariyle barajımızdaki su seviyesi % 29’da. Bu da yaklaşık 2 aylık suyumuz var anlamına geliyor. O nedenle vatandaşlarımızın dikkatli olması ve gereksiz su kullanımı yapmamasını önemle rica ediyoruz. Aksi takdirde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz.”

İstanbul’da son 40 yılın en sıcak Kasım ayını yaşıyoruz, hiç doğal değil


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.