CHP’nin CNN Türk boykotu sosyal medyanın gündeminde!

CHP’nin CNN Türk’ü boykot edeceğine dair haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

CHP CNN Türk boykot etmesi sosyal medyanın gündeminde!

CHP’nin CNN Türk boykot haberi sosyal medyanın gündeminde!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.


Dün çeşitli internet sitelerinde yer alan haberlerin ardından DW Türkçe’ye konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, konunun uzun süredir Parti Meclisi’nde konuşulduğunu söyledi ve kendisinin de bir aydır CNN Türk’e çıkmadığını belirtti.

Aksünger, partinin böyle bir karar alabileceğini, bunun yeni bir uygulama olmayacağını söyledi:


“Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk.”

Konuyu ilk olarak gündeme getiren Odatv.com, haberlerin ardından CNN TÜRK Genel Müdürü Murat Yancı’nın CHP’den randevu aldığını, bugün öğlen Ankara’da CHP Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ile bir görüşme yapacağını yazdı.


Çok sayıda Türk kullanıcı, İngilizce yazdıkları tweetlerde CNN International ve CNN’in Twitter hesaplarını da etiketleyerek CNN Türk’e dair şikayetlerini aktardı.

Metropoll anketi: Erdoğan’ın görev onayı yüzde 41,9’a düştü!