Mansur Yavaş’tan dar gelirli öğrencilere simit-kahvaltı kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası işbirliği ile dar gelirli öğrencilere simit-kahvaltı kartı uygulaması yapılacak.

ankara Mansur Yavaş dar gelirli öğrencilere simit-kahvaltı kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik ‘simit-kahvaltı kartı’ vermek için anlaşma yaptı. Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuşan Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını belirterek; “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. Beş bin öğrencimizin sabah kahvaltılarını ve günün her saati simit ve çeşitlerinden yararlanmalarını sağlayacağız” dedi.


Öte yandan Ankara Halk Ekmek bünyesinde engellilere verilen ancak istismar konusu olan camekanlı ürün dağıtımı işini de bundan böyle simitçi esnafı yapacak.


Başkan Delibaş, “Ankara simidimizin işin ehli olan ustalarımızın ellerinde olması bizim içimizi rahatlatıyor. Sokakta, okullar, kafeler dahil birçok yerde eski tadı yakalayacağız” diye konuştu.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının okul servisi ücreti karşılanıyor

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabından, ilk etapta Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinde sosyal destek alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının servis ücretleri karşılanmaya başlandı.

Yeni model sosyal destek


Diğer yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni model bir sosyal destek uygulaması hayata geçirilerek; çiftçilerin piyasaya satamadığı 140 ton soğan, belediye tarafından alınarak yardıma muhtaç ailelere dağıtıldı.

Mansur Yavaş’tan Ankara için ‘çılgın proje’ açıklaması!