Habertürk sunucusu salgın için devlete çağrı yapan CHP’yi eleştirdi!

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, “Devlet, vatandaşlarının sağlığını bugün korumayacak da hangi gün koruyacak?” diyen CHP’li Faik Öztrak’a, konuya siyaseti karıştırdığını savunarak tepki gösterdi.

Habertürk sunucusu CORONA salgın için devlete çağrı yapan CHP yi eleştirdi!
VIDEO AŞAĞIDA

Türkiye’de gündeme gelen hemen her kritik konuda bir anda ortaya çıkan “Bu işe siyaseti karıştırmayalım” tavrı koronavirüs gündeminde de örneklerini veriyor. Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “Devlet, vatandaşlarının sağlığını bugün korumayacak da hangi gün koruyacak?” sözlerini, konuya siyaseti karıştırdığı gerekçesiyle eleştirdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamaları ardından konuşan Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy’un sözleri şöyle:

“Bu açıklama, ‘keşke bu işe siyaseti karıştırmasaydık’ diye düşündürdü beni. Hani hep konuşuyoruz meselelerle ilgili. Bütün bir memleketi ilgilendiren bir hadise. Hep birlikte omuz omuza mücadele etmemiz gereken bir zaman. RTÜK’ün bize kestiği cezayı ne kadar yanlış buluyorsak bu meselenin siyasallaşması, koronavirüs üzerinden siyaset tartışmak da bir o kadar sıkıntılı.”

İşte o video:

RTÜK, Habertürk TV’ye korona cezası kesmişti

Geçtiğimiz hafta Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Habertürk, Halk TV ve Tele 1 kanallarına koronavirüs yayınlarından dolayı ceza kesmişti.

RTÜK, TELE 1’de yayınlanan ‘Kulis’ ve Habertürk’teki ‘Para Gündem’ programlarında, salgın hastalığa ilişkin, ‘hiçbir otorite tarafından teyit edilmemiş bilgilerin gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bir şekilde izleyiciye aktarılması’ nedeniyle de her iki yayın kuruluşuna idari yaptırım uygulamıştı.

İçişleri Bakanlığı genelgesi: Belediyeler valilikten izinsiz yardım toplayamaz