Umreden dönenlere ziyaret fotoğrafları sosyal medyada gündemde!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlerdir, umreden dönenlere, corona virüsü salgını nedeniyle “14 gün boyunca kesinlikle evlerinden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri” uyarısında bulunuyor. Türkiye’nin pek çok şehrinde bazı belediye başkanları ve parti teşkilatları, umreden dönenlerin evlerine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulunuyor!

Umreden dönenleri ziyaret edenlerin fotoğrafları gündemde!

Umreden dönenlere ziyaret fotoğrafları gündemde!

Dünya genelinde 150 binden fazla corona virüs vakası görüldü, 5 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Altı vakanın görüldüğü Türkiye’de salgına karşı önlemler alınırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, umreden dönenlere “14 gün boyunca kesinlikle evlerinden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri” uyarısında bulundu.


Ancak bazı şehirlerde belediye başkanları ve bazı parti teşkilatları, umreden dönenlerin evlerine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulunuyor.

umreden dönenleri ziyaret

(FOTO: Twitter / @AkKadinDarica
FOTO: Twitter / @AkKadinDarica

Kocaeli’de umreden dönen bir iş insanı ziyaret eden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, gelen tepkiler üzerine “Arkadaşlar beş gün önceki ziyaretim bu, Nevzat Bey umreden geleli 25 gün oldu. Gecikmiş bir ziyaret bu” diyerek, kendisini savundu.


şenet söğüt umre ziyareti

Rize’de Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi de umreden dönen bir vatandaşı evinde ziyaret ederek, fotoğrafını paylaştı.

çayeli belediye başkanı

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, umreden dönen bir dava arkadaşını ziyaret ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

zeynel uğur göreli


Hatay’da AKP Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak ve beraberindeki grup, umreden dönen bir vatandaşın evine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulundu.

mehmet yumuşak

Sağlık Bakanı’ndan yeni açıklama:

Umreden dönen 10330 kişi Ankara ve Konya’da karantina altında