Gaziantep Belediyesi’nin Twitter paylaşımı: Arvat ne diyse onu yapıyg!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından Koronavirüs’e bağlı verilerin paylaşıldığı tablonun aynısıyla “Gaziantep’te erkeklerin durum tablosu” başlığıyla bir paylaşım yapıldı. Başkan Fatma Şahin’in haberi olmadığı açıklanan tweet kaldırıldı.

gaziantep erkeklerin durum tablosu

Gaziantep Belediyesi’nin Twitter paylaşımı: Arvat ne diyse onu yapıyg!

Türkiye’deki Koronavirüs nedenli ölüm ve vaka sayılarını yansıtan ve Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan tabloya gönderme yapılan paylaşımda, ‘evde kal’ çağrıları sonrasında birçok erkeğin ev işleriyle meşgul olmasına atıfta bulunuldu. Tweette, ‘Temizlik yapanların sayısı’ , ‘Cam silenlerin sayısı’ gibi veriler yer aldı.

T24’e konuşan Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin‘in basın danışmanı Nuraydın Arıkan, paylaşımı doğrulayarak, Fatma Şahin’in ve kendisinin söz konusu tweetin paylaşıldığından haberi olmadığını aktardı. Arıkan, paylaşımın, belediyenin sosyal medya hesabıyla ilgilenen çalışanlar tarafından yapıldığını ve tweetin kaldırıldığını söyledi.

Koronavirüs veri tablosuyla paylaşılan ve cinsiyet ayrımcılığı da barındıran tablo, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Belediyenin paylaşımı şöyle:

Gaziantep Belediyesi Twitter hesabından paylaşım: Arvat ne diyse onu yapıyg!

Bekçiler: Bize bekçi değil; mahalle muhafızı, polis yardımcısı, mahalle polisi densin