İBB: Maskesi olmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmayacak!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır.” dedi.

İBB murat ongun: Maskesi olmayan yolcular toplu taşıma araçlarına alınmayacak! otobüs metro metrobüs vapur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, koronavirüs nedeniyle getirilen yeni tedbirler ile birlikte yarından itibaren toplu taşıma araçlarına maskesi olmayan yolcuların alınmayacağını duyurdu.

Murat Ongun, “Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır. Değerli İstanbulluların bu hassas konuda duyarlı olacaklarına şüphemiz yoktur.” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu: İstanbul’da 48 saatte yüzde 40’lık artış

Sağlık Bakanımızın açıklamasına göre İstanbul’da hasta sayısı 1 Nisan günü 8.852 iken 3 Nisan günü (bugün) 12.231’e yükselmiştir. Bu 48 saatte neredeyse % 40’lık artış demektir. Devletimizin bu verisi İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması konusunda son derece önemli.

Murat Ongun’dan maske açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü Murat Ongun ücretsiz 100 bin adet maske dağıtacaklarını açıkladı. Twitter hesabından “İBB olarak aldığımız karar gereği yarın metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.” açıklaması yapan Murat Ongun, yarın toplu taşıma kullanacak İstanbul’lu vatandaşları bilgilendirdi.

Bakan Koca’nın açıklamasında dikkat çeken detay: Dünyada 1 kişi 2.6 kişiye bulaştırıyor; İstanbul’da 1 kişi 16 kişiye!