Diyarbakır’da çocuklarla yapılan sosyal deney izlenme rekoru kırıyor!

Diyarbakır’da tarihi sokaklara giden Youtuberlar Burak Tutal ve Mert Karakaş, bir sosyal deney gerçekleştirdi. Aç ve sokakta kaldıklarını söylediği çocuklar Youtuberlara yardım edince, hayatlarının sürpriziyle karşılaştı.

diyarbakır sosyal deney

Diyarbakır’daki sosyal deney izlenme rekorları kırdı (video aşağıda)

Youtuberlar Mert Karakaş ve Burak Tutal, Diyarbakır’da ‘iyilik yapan çocuklara tablet vermek’ konulu sosyal deneyde tanımadıkları çocuklara ceplerinde para kalmadıklarını ve kendilerine yemek ısmarlama imkanları olup olmadığını sordu.


Olan bitenin kamera kayıtlarına alındığından habersiz olan Diyarbakırlı çocuklar, Youtuberların önce karnını doyurdu, ardından da evlerinin kapısını açtı.

Daha sonra Youtuberlar çantalarından çıkardıkları tabletlerle çocuklara hayatının sürprizini yaşattı.

Sosyal medyaya yüklenen görüntüler, kısa sürede milyonlara ulaştı.

Diyarbakır’da yapılan ‘iyilik yapan çocuklara tablet vermek’ konulu sosyal deneyde çocuklar adeta seferberlik ilan etti.

Tarihi Sur ilçesi sokaklarında İstanbul’dan geldiğini belirten ve paraları bittiği için acıktıklarını dile getirerek çocuklardan yardım isteyen Youtuber’lar Mert Karakaş ve Burak Tutal, duygusal anlar yaşadı.

Kimisi satış yaparak kazandığı parayla döner aldı, kimisi sattığı simidi ikram etti. Kalacak yerleri yoksa bile evlerini açarak ağabeylik yapıp ‘çay içip sohbet ederiz’ diyen de oldu.

Duygusal anlar yaşanan deneyde uzaktan eğitim alabilmeleri için İstanbul’dan sponsor olan Hasan Usta Kebap işletmecisi İzzettin Oral tarafından alınan tabletler, tableti olmayan çocuklara hediye edildi. O duygusal ise anlar kameraya yansıdı.

İşte o görüntüler:


Güvenli Alan dönemi: AVM, kafe, restoran, takside anlık risk takibi!