Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar?

Özel hastanelerde ayakta ya da yatarak tedavi olmak isteyenler öncelikle rotasını tamamlayıcı sağlık sigortasına çeviriyor. Bu nedenle son yıllarda tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ya da ne işe yarar gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı da artıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar?

Bu sigorta, SGK tarafından karşılanmayan tedavi masraflarının ya da limitlerini aşan tedavi masraflarının olması durumunda devreye giriyor ve bu masrafları karşılıyor. Böylelikle anlaşmalı olan özel hastanelerde, poliçe limitleri dahilinde olmak kaydıyla herhangi bir ücret ödemeden tedavi olmak mümkün olabiliyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin karşısına 2 farklı seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerin ilki sadece yatarak tedavi teminatının poliçeye dahil edilmesidir. İkinci seçenek ise yatarak tedavi ile birlikte ayakta tedavi masraflarının daha sigorta tarafından karşılanması oluyor. Çok sayıda kişinin ise tercihini ikinci seçenekten yana kullandığı bilgisini aktaralım. Bunun yanı sıra talep edilmesi halinde ek teminatlar da sigorta poliçesine dahil edilebiliyor. Bir anlamda sigorta kapsamına ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenebildiğini belirtelim.

Generali Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri oluyor. Bunun nedenlerini incelediğimizde karşımıza pek çok farklı unsur çıkıyor. Örneğin tüm aile üyeleri için % 10 indirim uyguluyor olması tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için başlı başına bu firmayı cazip kılıyor. Bununla birlikte sigorta ücretinin peşin olarak ödenmesi ya da 12 taksite bölünerek ödenmesi gibi cazip ödeme kolaylıkları da tanınıyor.

Sigorta poliçesinin kapsamının tamamen kişinin talepleri doğrultusunda belirlenebiliyor olması da göz ardı edilemeyecek bir avantajdır. Kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda sigorta poliçesine istediği teminatların dahil edilmesine olanak tanınıyor. Anlaşmalı kurum listesini de bir hayli uzun olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Dolayısıyla tamamlayıcı sigorta yaptıranlar, anlaşmalı bir özel sağlık kuruluşu bulmakta asla zorlanmıyor.

İnternet sitesi üzerinden online olarak fiyat teklifi alabilir ve böylelikle bu sigorta için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Hemen şimdi tamamlayıcı sağlık sigortalarını öğrenmek için tıklayın ve siz de bu avantajlı sigorta ürününden faydalanın. Ayrıca fiyat teklifi almayı ve indirimlerden faydalanmayı da unutmayın!