Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar?

Özel hastanelerde ayakta ya da yatarak tedavi olmak isteyenler öncelikle rotasını tamamlayıcı sağlık sigortasına çeviriyor. Bu nedenle son yıllarda tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ya da ne işe yarar gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı da artıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar?

Bu sigorta, SGK tarafından karşılanmayan tedavi masraflarının ya da limitlerini aşan tedavi masraflarının olması durumunda devreye giriyor ve bu masrafları karşılıyor. Böylelikle anlaşmalı olan özel hastanelerde, poliçe limitleri dahilinde olmak kaydıyla herhangi bir ücret ödemeden tedavi olmak mümkün olabiliyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin karşısına 2 farklı seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerin ilki sadece yatarak tedavi teminatının poliçeye dahil edilmesidir. İkinci seçenek ise yatarak tedavi ile birlikte ayakta tedavi masraflarının daha sigorta tarafından karşılanması oluyor. Çok sayıda kişinin ise tercihini ikinci seçenekten yana kullandığı bilgisini aktaralım. Bunun yanı sıra talep edilmesi halinde ek teminatlar da sigorta poliçesine dahil edilebiliyor. Bir anlamda sigorta kapsamına ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenebildiğini belirtelim.

Generali Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri oluyor. Bunun nedenlerini incelediğimizde karşımıza pek çok farklı unsur çıkıyor. Örneğin tüm aile üyeleri için % 10 indirim uyguluyor olması tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için başlı başına bu firmayı cazip kılıyor. Bununla birlikte sigorta ücretinin peşin olarak ödenmesi ya da 12 taksite bölünerek ödenmesi gibi cazip ödeme kolaylıkları da tanınıyor.

Sigorta poliçesinin kapsamının tamamen kişinin talepleri doğrultusunda belirlenebiliyor olması da göz ardı edilemeyecek bir avantajdır. Kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda sigorta poliçesine istediği teminatların dahil edilmesine olanak tanınıyor. Anlaşmalı kurum listesini de bir hayli uzun olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Dolayısıyla tamamlayıcı sigorta yaptıranlar, anlaşmalı bir özel sağlık kuruluşu bulmakta asla zorlanmıyor.

İnternet sitesi üzerinden online olarak fiyat teklifi alabilir ve böylelikle bu sigorta için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Hemen şimdi tamamlayıcı sağlık sigortalarını öğrenmek için tıklayın ve siz de bu avantajlı sigorta ürününden faydalanın. Ayrıca fiyat teklifi almayı ve indirimlerden faydalanmayı da unutmayın!

İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.