iPhone 12 özellikleri neler? Fiyatları ne kadar olacak?

iPhone 12 ailesi özellikleri ve fiyatları belli oldu. Ayrıca lansman öncesinde telefonların görüntüleri Twitter’dan sızdırıldı. Modeller tasarımsal olarak ortaya çıktı.

iphone 12 fiyat

iPhone 12 ailesi dört farklı modelden oluşuyor. Modeller arasında iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max yer alıyor.

Ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass işte tam da bu modelleri tüm renk seçenekleriyle resmi lansman öncesinde karşımıza çıkardı.


Sayfada görebileceğiniz gibi biraz daha yuvarlak hatlı olan, yan tarafları ise iPad Pro gibi köşeli olan telefonlar, yine çentikli tasarımı benimsiyor.

Evan Blass ayrıca HomePod’un küçük modeli HomePod Mini‘yi de görücüye çıkarmış durumda. Beklendiği gibi yuvarlak tasarımı benimseyen ürün, fotoğraflar belli olmuyor olmasına rağmen oldukça küçük yapıda ve iki farklı renkte geliyor.

Üst kısmında dokunmatik bir ekran yer alan akıllı hoparlör, 99 dolara raflardaki yerini alacak deniyor.

İşte sızdırılan modeller:

iphone 12 fiyatları

iphone12

 

Lansman saat kaçta başlayacak?

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple, büyük heyecanla beklenen yeni iPhone 12 telefonunun tanıtımını bu akşam yapacak. Apple tarafından yapılacak tanıtım etkinliği bugün Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak.

Merakla beklenen Apple tanıtım etkinliğinin 23.00’e kadar devam etmesi bekleniyor.

Apple geçtiğimiz ay yaptığı tanıtım etkinliğinde yeni nesil iPad’leri ve Apple Watch serisini tanıtmıştı.


iphone 12 mini

iPhone 12 özellikleri neler?

Yeni telefonun sahip olması beklenen 5G teknolojisi, iPhone’u Apple TV+ gibi dijital hizmetlerin iyileştirilmesinde kullanabileceği ihtimalini doğuruyor. Apple 5G telefon oyununa biraz geç kalmış durumda.

Apple’ın 2019 yılında gösterdiği ürün şemasında iPhone 12’nin 12 ve 12 Pro olarak satışa sunulacağını gösteriyordu. Teknoloji uzmanlarının beklentileri ise telefon ekranının 5.4, 6.7 ve 6.1 inç boyutunda gelecek olması yönünde.

Bataryası 11’den az olacak!

iPhone 12 Pro modellerinin, muadillerine kıyasla batarya sürelerinin en az 1 saat daha fazla olması bekleniyor. Ancak, iPhone 12 Mini batarya süresi ile bekleyenlerini üzebilir. Sızıntılara göre 5.4 inç ekrana sahip Mini model, iPhone 11’e kıyasla daha kötü batarya süresine sahip olacak. Özellikle büyük ekran sevmeyenlerin tercih edeceği Mini model, batarya süresi ile akıllarda soru işareti oluşturabilir.

iPhone 12 fiyatları

Fiyatlar şöyle olacak:

• 12 Mini: 64 GB için 649 dolar / 128 GB için 699 dolar / 256 GB için 799 dolar

• 12: 64 GB için 749 dolar / 128 GB için 799 dolar / 256 GB için 899 dolar

• 12 Pro: 128 GB için 999 dolar / 256 GB için 1.099 dolar / 512 GB için 1.299 dolar


• 12 Pro Max:  128 GB için 1.099 dolar / 256 GB için 1.199 dolar / 512 GB için 1.399 dolar

Morhipo Moda Haftası: 12 – 16 Ekim arası sürpriz indirimler!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.