ATV kıymasız köfte tarifi paylaştı: Etsiz ekmek köftesi!

Et fiyatları uçunca ATV, ‘kıyma bulamıyorsanız ekmek köftesi yiyin’ dercesine ‘kıymasız ekmek köftesi’ tarifi paylaştı. Sosyal medyada “acı reçete geldi” yorumları yapıldı.

atv kıymasız ekmek köftesi

ATV kıymasız köfte tarifi paylaştı: Etsiz ekmek köftesi! (video aşağıda)

Et fiyatlarının yükselişe geçmesi televizyonlardaki yemek tariflerine de yansıdı. ATV Haber’de yayınlanan kıymasız köfte tarifi sosyal medyada gündem oldu.


İktidara yakınlığıyla bilinen ATV’de et ve kıyma fiyatları yükselişe geçince kıymasız ekmek köftesi haberi yayınlandı. Yapılan haber sosyal medyada da çok konuşuldu.


ATV Haber bugün ‘Gün Ortası’ programında ‘Günde 5 milyon ekmek çöpe gidiyor’ başlığı ile kıymasız köfte ve unsuz kek tarifi verdi.

Günboyu’nun haberine göre yapılan tarifte 1 bayat ekmek, 1 bardak süt, 1 yumurta, 1 kase maydonoz, 1 soğan, 1 sarımsak, 1 kaşar peynirinin kullanılması gerektiği gösterildi. Yani kıyma hariç köftenin içinde kullanılan bütün malzemeler haberde sıralandı.

kıymasız ekmek köftesi tarifi

kıymasız ekmek köftesi


CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Almanya’da asgari ücretli birinin bir aylık maaşı ile 204 kilogram et alabildiğini Türkiye’de ise asgari ücretlinin bir aylık maaşı ile ancak 36 kilogram et alabildiğini anlatmıştı.

İşte o görüntüler:

Sosyal medyadan tepkiler de gecikmedi:

ekmek iskenderi lahmacunu

Astroloji: Venüs Akrep’te, Güneş Yay burcunda burç yorumları