Erdoğan: Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını istedi, biz de kabul ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını istedi, biz de bu talebi kabul ettik! Ve yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum.

erdoğan berat albayrak

Erdoğan: Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını istedi, biz de kabul ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık Meclis Grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan’ın, damadı Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesi hakkında bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.


Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

– Ateşkesin denetimi için oluşturacağımız ortak Türk- Rus merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı.

– Türkiye, anlaşmanın uygulanmasını gözetmek ve denetlemek üzere bölgede kurulacak ortak barış gücünde Rusya ile birlikte yer alacaktır.

– Berat Albayrak’a şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını istedi, biz de bu talebi kabul ettik!

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi açıklaması

Sistemin en büyük faydalarını mart ayından bu yana yaşadığımız salgın sürecinde gördük. Tüm dünyayı kasıp kavurduğu bu günlerde hizmet alt yapımızın gücü hem ekonomiyi desteklemek hayata geçirdiğimiz politikalar sayesinde süreci en az hasarla yürüttük.


Erdoğan’dan istifa eden Berat Albayrak hakkında açıklama

• Berat Albayrak’a şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde özellikle de iki sismik araştırma ve 3 tane de sondaj gemisini dünyada ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde bunu fırsata dönüştürmek suratiyle ülkemize kazandırması bakımından önemli bir başarıydı.

• Kendisi sağlık sorunları neticesinde vazifesinden affını istedi biz de bu talebi kabul ederek Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Ve yeni hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Merkez Bankası Başkanlığı’na Naci Ağbal arkadaşımızı atadık. Ağbal’a da bu çalışmalarında inşallah başlarılar diliyorum.

Kabine revizyonu iddiasına yanıt

• Bu günlerde bir kez daha tedavüle sokulan kabine değişikliği yönündeki spekülasyonlarla ilgili içi boş tamamen masa başında uydurulan haberler. Bizim medyanın böyle işi gücü yok acaba ne yapalım da biz şuanda hükûmeti rahatsız edelim, ne yapalım da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masabaşı kelamşörlerin yazdıklarıyla amel etmez. Bunu geçin.

• Yani siz yazacaksınız, tv’lerde konuşacaksınız ben de onlarla mı amel edeceğim? Siz 18 yılda böyle bir adım attığımızı gördünüz mü? Yahu atmayız, attıramazsınız. Biz buralara bu kalemlerle gelmedik bu kalemşörlerle savaşa savaşa geldik. Çünkü biliyoruz ki sizler bu ülkede bu ülkenin menfaatine hayırlı bir rüya görmezsiniz.


• Yeni yönetim sistemimizde değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını cumhurbaşkanı belirler. Milletimizin bize verdiği yetkiyi kendi planlarımızı programlarımız ışığında yapmak en başta gelen vazifemizdir. Biz harekete geçmek için şuna veya buna değil millete bakarız. Milletimizden işareti aldığımızda da hiç tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz. Bunun dışındaki her dedikodu, söylendi bu millete ihanettir.

Suriye açıklaması

• Suriye’de de Karabağ’dakine benzer bir barış ve huzur döneminin en kısa sürede başlamasını canı gönülden arzu ediyoruz. Suriye topraklarını kana bulayan terör örgütlerinin devre dışı bırakılması gerekiyor. Yeni bir Suriye’nin inşası için Rusya başta olmak üzere bölgede etkin olan güçlerle daha yakın çalışmaya hazırız.


• Bu konuda özellikle de Rusya Federasyonu ile olan ilişkilerimiz, irtibatımız, başta Putin ve ilgili bakanlar bizimle sürekli irtibat halinde olup süratle bunu halletmenin gayreti içindeyiz. Karabağ’da kısa sürede nasıl adil bir barış tesis edildiyse samimi bir işbirliğiyle de Suriye’de de benzer bir adımın atılabileceğine inanıyoruz.

Trendyol 11 Kasım – 12 Kasım indirim günleri: Hangi ürünlerde indirim var?