Ankara Mamak’ta ‘şeriat çağrısı’ içeren bildiri dağıtıldı!

Ankara’nın Mamak ilçesinde ‘şeriat çağrısı’ içeren bildiri dağıtıldı: Demokrasi ve laiklik ‘küfür’ olarak nitelendirildi, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edildi!

ankara mamak şeriat çağrısı

Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara şeriat çağrısı yapan bildiriler bırakıldı. Bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’ olarak nitelendirilen ifadeler yer aldı. CHP’li Ali Haydar Hakverdi, soruşturma başlatılması gerektiğini vurguladı.

Bu sabah saatlerinde binaların kapılarına bırakılan bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’, oy kullanmayı ise ‘kafirlik’ olarak nitelendiren ifadeler yer aldı.


Ayrıca bildirilerde, Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret edildi.

Ayrıca bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması da dikkat çekti. Bildirinin sonunda ise ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına yönlendirildi.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, şunları söyledi:


“Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı.”

Tekel bayilerine tehdit mektubu: İçki alan ve satana lanet edilmiştir