Hilal Kaplan: Trump’a yaptıklarını ülkemizde de uygulayacaklar

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Twitter ve Facebook’un Trump’ın paylaşımlarını kısıtlamasına yaptığı yorum tartışma yarattı. İktidara yakınlığı ile tanınan Kaplan’a “Siz de seçimi kaybettiğinizde aynısını mı yapacaksınız” yorumları yöneltildi.

Hilal Kaplan: Trump a yaptıklarını ülkemizde de uygulayacaklar

Hilal Kaplan: Trump’a yaptıklarını ülkemizde de uygulayacaklar

Facebook (Instagram) ve Twitter, ABD’deki antidemokratik Kongre işgali sonrası Başkan Donald Trump’ın hesaplarını gerginliği tırmandırdığı gerekçesiyle askıya almıştı.


Twitter, Trump’ın “Uzun süredir kötü ve adaletsiz muamele gören vatanseverlerin elinden açık farkla kazanılan bir seçim zaferi, kabaca ve alçakça alınınca işte böyle şeyler ve olaylar olur. Muhabbet ve barışla eve gidin. Bugünü daima hatırlayın” şeklindeki tweetini sildi.


Aynı şekilde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de yaptığı açıklamada; Son 24 saatte yaşanan şoke edici olaylar, Başkan Donald Trump’ın kalan görev süresini, seçilmiş başkan Biden’ın barışçıl ve meşru geçişini baltalamak için kullanma niyetinde olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya devlerinin bu hamlesi hakkında paylaşımda bulunan Hilal Kaplan, “Twitter, Trump’ın son tivitini “yalan” diye işaretlemekle kalmadı; RT-Fav’a da kapattı. Amerikan Başkanı’na yaptıklarını günü gelince ülkemizde de uygulayacaklarını bilelim” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada, Hilal Kaplan’ın bu sözleri ‘itiraf’ olarak yorumlanırken, sosyal medya kullanıcıları “Ülkemizde seçimi kaybettiğinde gitmemek için direnecek birileri mi var? Ne diyorsunuz? Söylediğinizi kulağınız duyuyor mu?” şeklinde yorumlarda bulundu.

Halkın gerçek gündemi zamlar: Fiyatı en çok artan gıda ürünleri