Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çileden çıktı!

Adana’da yüzde 50 kapasitenin üzerinde çalıştırıldığı iddiasıyla işyerine ve müşterilerine ceza kesilen esnaf görevlilerle tartıştı. Çileden çıkan esnaf içerideki masa, sandalye, tabak, çanak gibi malzemeleri sokağa fırlattı.

adana esnaf şırdancı bedo

Video aşağıda – Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çıldırdı!

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında restoranların yüzde 50 kapasite ile çalışması kararı alındı. Bu ayın başında alınan karar uyarınca restoranlar yeniden açılmaya başlandı. Mart ayından önce restoran, kafe gibi yeme-içme mekanları tamamen kapalı durumdaydı.


Bugün Adana’da yapılan denetimlerde ise ilginç bir olay yaşandı. Bir esnaf mekanın yüzde 50 kapasitenin üzerinde çalıştırıldığı iddiası nedeniyle görevlilerle tartıştı ve içerideki masa, sandalye, tabak, çanak gibi malzemeleri dışarı fırlattı.

Adana’nın bilinen meşhur mekanlarından biri olan restoranda, mekan sahibi ve müşterilere para ceza kesildi.

Esnafın protesto eylemini içeren videoyu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Fehim Işık “Adana’nın bilinen esnaflarından Şırdancı Bedo, yüzde 50 kapasiteyi aştığı gerekçesiyle işyerine ve müşterilere ceza kesilmesi üzerine zıvanadan çıktı. İşyerinin masa ve sandalyelerini dışarı atmaya başladı. Kongrelere lebeleb dolduranlar gülüyordur şimdi!” dedi.


Videoda esnafın, “Bu saatten sonra size sevgi gösterenin Allah belasını versin” sözleri dikkat çekti.

Video – Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çıldırdı!

İstanbul’da yeni tedbirler: HES kodu zorunluluğu olan işletmeler


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.