Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çileden çıktı!

Adana’da yüzde 50 kapasitenin üzerinde çalıştırıldığı iddiasıyla işyerine ve müşterilerine ceza kesilen esnaf görevlilerle tartıştı. Çileden çıkan esnaf içerideki masa, sandalye, tabak, çanak gibi malzemeleri sokağa fırlattı.

adana esnaf şırdancı bedo

Video aşağıda – Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çıldırdı!

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında restoranların yüzde 50 kapasite ile çalışması kararı alındı. Bu ayın başında alınan karar uyarınca restoranlar yeniden açılmaya başlandı. Mart ayından önce restoran, kafe gibi yeme-içme mekanları tamamen kapalı durumdaydı.


Bugün Adana’da yapılan denetimlerde ise ilginç bir olay yaşandı. Bir esnaf mekanın yüzde 50 kapasitenin üzerinde çalıştırıldığı iddiası nedeniyle görevlilerle tartıştı ve içerideki masa, sandalye, tabak, çanak gibi malzemeleri dışarı fırlattı.

Adana’nın bilinen meşhur mekanlarından biri olan restoranda, mekan sahibi ve müşterilere para ceza kesildi.

Esnafın protesto eylemini içeren videoyu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Fehim Işık “Adana’nın bilinen esnaflarından Şırdancı Bedo, yüzde 50 kapasiteyi aştığı gerekçesiyle işyerine ve müşterilere ceza kesilmesi üzerine zıvanadan çıktı. İşyerinin masa ve sandalyelerini dışarı atmaya başladı. Kongrelere lebeleb dolduranlar gülüyordur şimdi!” dedi.


Videoda esnafın, “Bu saatten sonra size sevgi gösterenin Allah belasını versin” sözleri dikkat çekti.

Video – Adana’da yüzde 50 kuralına uymadığı öne sürülen esnaf çıldırdı!

İstanbul’da yeni tedbirler: HES kodu zorunluluğu olan işletmeler