Camilerde sadece erkeklere korona aşısı yapıldı, kadınlar tepki gösterdi

Yalova’da belli sayıdaki camilerde cuma namazı öncesi ve sonrası 65 yaş üstü vatandaşlara korona aşısı yapıldı. Sadece erkek vatandaşların aşılanmasına kadınlar tepki gösterdi.

Camilerde sadece erkeklere korona aşısı

Yalova’da camilerde sadece erkeklere korona aşısı yapıldı, kadınlar tepki gösterdi.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 19 Mart Cuma günü Merkez Camii başta olmak üzere bazı camilerde cuma namazı öncesi ve sonrası Covid-19 aşıları yaptı.


65 yaşının üzerindeki vatandaşlara AŞILA sistemi üzerinden kontrollerin sağlanmasından sonra 1. ve 2. doz Covid-19 aşıları yapıldı. Cami avlusunda kurulan standı Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ziyaret etti.

Erkeklere özel aşı uygulamasına kadınlardan çifte standart tepkisi

Yalova Sağlık Müdürlüğü’nce sosyal medya hesaplarından da duyurulan aşılama çalışmasına özellikle kadın vatandaşlar çifte standart eleştirisi yaptı.

Sadece camide bulunan erkeklere aşı yapıldığını, kadınların haksızlığa uğradığını savunan 65 yaş üstü vatandaşlar, birçok vatandaşın toplu taşımaya binip randevu alarak hastanelerde aşı olduklarını da hatırlattı.

erkeklere özel aşılama


Bu uygulamanın belirli sayıdaki camilerde yapıldığı, bu camilerden birinin de Yalova Valisi ve İl Sağlık Müdürü’nün ziyaret ettiği Merkez Camii olduğu öğrenildi. Aşı yapılan camilerin önünde tedbir amaçlı ambulans olup olmadığı da vatandaşlar tarafından sorgulandı. (Sözcü)

İstanbul Sözleşmesi nedir? İşte Türkiye’nin ayrıldığı sözleşmenin maddeleri