Camilerde sadece erkeklere korona aşısı yapıldı, kadınlar tepki gösterdi

Yalova’da belli sayıdaki camilerde cuma namazı öncesi ve sonrası 65 yaş üstü vatandaşlara korona aşısı yapıldı. Sadece erkek vatandaşların aşılanmasına kadınlar tepki gösterdi.

Camilerde sadece erkeklere korona aşısı

Yalova’da camilerde sadece erkeklere korona aşısı yapıldı, kadınlar tepki gösterdi.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 19 Mart Cuma günü Merkez Camii başta olmak üzere bazı camilerde cuma namazı öncesi ve sonrası Covid-19 aşıları yaptı.


65 yaşının üzerindeki vatandaşlara AŞILA sistemi üzerinden kontrollerin sağlanmasından sonra 1. ve 2. doz Covid-19 aşıları yapıldı. Cami avlusunda kurulan standı Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ziyaret etti.

Erkeklere özel aşı uygulamasına kadınlardan çifte standart tepkisi

Yalova Sağlık Müdürlüğü’nce sosyal medya hesaplarından da duyurulan aşılama çalışmasına özellikle kadın vatandaşlar çifte standart eleştirisi yaptı.

Sadece camide bulunan erkeklere aşı yapıldığını, kadınların haksızlığa uğradığını savunan 65 yaş üstü vatandaşlar, birçok vatandaşın toplu taşımaya binip randevu alarak hastanelerde aşı olduklarını da hatırlattı.

erkeklere özel aşılama


Bu uygulamanın belirli sayıdaki camilerde yapıldığı, bu camilerden birinin de Yalova Valisi ve İl Sağlık Müdürü’nün ziyaret ettiği Merkez Camii olduğu öğrenildi. Aşı yapılan camilerin önünde tedbir amaçlı ambulans olup olmadığı da vatandaşlar tarafından sorgulandı. (Sözcü)

İstanbul Sözleşmesi nedir? İşte Türkiye’nin ayrıldığı sözleşmenin maddeleri


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.