İsrail’de aşılama tamamlandı; sosyal mesafe kalktı, sokaklar doldu

İsrail’de Covid-19 aşısının 16 yaş üstü kişilerin aşılanması yüzde 100’e ulaştı. Ülkede aşılama sürecinin tamamlanmasıyla sosyal mesafe kalktı, sokaklar doldu taştı.

israil aşılama tamamlandı

Video aşağıda – İsrail’de Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında 16 yaş üzerindeki herkesin aşılanma süreci tamamlandı. Aşılanması gereken nüfusunun yüzde 100’ü aşılandı, hayat normale döndü.

Birçok İsrail vatandaşı pandemi döneminde çıkmadıkları evlerinden çıktı. Sosyal mesafenin kalktığı sokaklarda pek çok eğlence mekanı tam kapasite ile müşterilere hizmet verdi.


Paylaşılan görüntülerde, vatandaşların eğlence mekanlarında sosyal mesafe olmaksızın eğlenmesi kaydedildi.

Normalleşmeden sonra salgın öncesi hayatlarına dönmenin heyecanını yaşayan İsrail vatandaşlarının neşeli halleri kameralara yansıdı. Pek çok kadının mutluluktan masaların üzerlerine çıkması dikkat çekti.

Ayrıca görüntülerde bazı vatandaşların her ihtimale karşı maske tedbirini elden bırakmadığı görüldü.

16 Yaş altı kişiler için aşı çalışmaları başlatılacak


Ayrıca İsrail’de geçtiğimiz günlerde risk grubunda olan 12-15 yaş arasında 600 çocuğa Pfizer/BioNTech aşısı yapıldı. Aşı olan çocuklarda hafif bazı yan etkiler dışında, ciddi bir yan etkiye rastlanmadı. Aşı firmaları 12-15 yaş arası ve ayrıca 5-11 yaş aralığındaki çocuklar için de aşı çalışması başlatma hazırlığında.

AB’nin aşı pasaportu hazır: Türkiye yer almıyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.