İstanbul’da kısıtlamasız ilk cumartesi: Vatandaşlar İstiklal Caddesi’ne akın etti!

İstanbul’da kısıtlamasız ilk cumartesi gününde sabah saatlerinde trafik arttı. Toplu taşıma araçlarına binmek isteyenler duraklarda yoğunluk oluşturdu. İstiklal Caddesi’nde ise oluşan yoğunluk sebebiyle sosyal mesafe kuralları ihmal edildi.

istiklal caddesi

İstanbul’da kısıtlamasız ilk cumartesi: Vatandaşlar İstiklal Caddesi’ne akın etti!

Koronavirüs önlemleri kapsamında 13 hafta boyunca uygulanan hafta sonu kısıtlaması, yerinde karar dönemi le sadece pazar günü uygulanmasına geçilmişti. Yerine karar dönemi ile kısıtlamanın kaldırıldığı ilk Cumartesi gününde İstanbul’da yollarda trafik hareketliliği yaşandı.


Kısıtlama ile birlikte yolların bomboş kaldığı İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren trafikte hareketlilik yaşandı.

Çok sayıda aracın trafikte olduğu görülürken yine otobüs ve metrobüs duraklarında da çok sayıda vatandaşın işlerine gitmeye çalıştıkları görüldü.

metrobüs istanbul

İstiklal Caddesi’nde korkutan kalabalık

​​Öte yandan, İstiklal Caddesi’nde yaşanan yoğunluk görenleri endişelendirdi.

İstiklal Caddesi

İstanbul’un en gözde yerlerinden olan caddede adeta adım atacak yer kalmadı.

istiklal pandemi

Oluşan yoğunluk sebebiyle sosyal mesafe kuralları da ihmal edildi.

Bazı turist ve vatandaşların ise maske takmadığı ya da maskelerini çenelerine indirdikleri görüldü.

kız kulesi


Zabıta ekipleri sosyal mesafe ve maske kuralları konusunda vatandaşları uyardı.

Emekliye hangi banka ne kadar promosyon veriyor?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.