Mutluluk çubuğu ve penis protezi hakkında her şey

Mutluluk çubuğu, penis protezi (penil) nedir? Türleri neler? Operasyonu nasıl yapılır? Penis protezi ameliyatı sonrası neler yaşanır? En çok merak edilenler…

Mutluluk çubuğu ve penis protezi hakkında her şey

İktidarsızlığın ilk olarak öne çıkan ana problemi penisin sertleşme sorunudur. Bu sorun erkeği psikolojik olarak yıpratmakta ve kendine güvensizlik başta olmak üzere birçok ailevi problemleri de beraberinde getirmektedir. Penisin sertleşme problemini çözmek için hap ve jel gibi birkaç tedavi yöntemi kullanılır. Bu problemin çözümünde çok etkili bir başka yöntemlerden biride mutluluk çubuğu yöntemidir.

Mutluluk çubuğu sayesinde tüm kontrol sizde olur. Bu duygu da kaybedilen öz güvenin geri kazanılmasını sağlamakla kalmaz partnerinizi de büyük bir mutsuzluktan kurtararak olası bir çok ailevi sorunların ortadan kalmasına vesile olur.

Mutluluk çubuğu hakkında

Penil ya da penis protezi olarak da bilinin mutluluk çubuğu yöntemi sertleşme sorununa kesin çözüm bir yöntem olarak kabul edilir. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için penisin sertleşmesi gerekir. Cinsel ilişkide 4 ana evre vardır. Bunlardan birincisi; her iki cinste de olması gereken cinsel istek ve arzu, ikincisi; erkeğin ilgilendiren kısım olan penisin sertleşmesi, üçüncüsü; boşalma, dördüncüsü ise; orgazmdır. Mutluluk çubuğu ya da bir başka ismiyle penis protezi bu dört evrenin ikincisinde etkili olan yöntemdir. Yani mutluluk çubuğu sadece penisi sertleştirme görevi görür. Diğer evreler yine sizin kontrolünüzdedir. Açıklayıcı bir örnek vermek gerekir ise; penis protezi takılan erkeğin sperm kalitesinde bir değişiklik olmaz. Böyle bir beklenti içine girmemek gerekir.

Mutluluk çubuğu ameliyatı hakkında

Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yaşayan erkeğe yapay bir penis yerleştirme işlemidir. Mutluluk çubuğu silikondan yapılan bir malzemedir. Çubuk şeklindeki bu silikonun penisin süngerimsi haznesinin bulunduğu bölüme yerleştirilerek operasyon tamamlanır. Cerrah burada doğru boyuttaki protezi belirler. Penisin baş kısmından veya alt karın bölgesinden küçük bir kesik atar. Buradan yapay penisi yerleştirir. Mutluluk çubuğunun 3 farklı türü bulunur. Ameliyatın seyrini biraz da bu seçilen protezler belirler.

Mutluluk çubuğu türleri

Tek parçalı Penis Protezi
Sürekli ereksiyon halinde olan protezlerdir.

İki Parçalı Penis Protezi
Bu protezler yarı sert protezlerdir.

3 Parçalı Penis Protezi
3 parçalı protezler ise istenildiği an şişirilebilen tamamen sizin kontrolünüzde olan protezlerdir ve kendi içinde 3 kısma ayrılır.

a- Tek Parçalı Penis Protezi
Malleable yani tek parçalı penis protezi bükülebilir ve gizlenebilir. 135 derecelik bir bükülme söz konusudur.

b- 3 Parçalı X Penis Protezi
Bu penis protezi hem şişirilebilir hem de enine genişletilebilir bir protezdir. Biraz daha fonksiyonludur.

c- 3 Parçalı AX Penis Protezi
Bu penis protezi ise en çok fonksiyona sahip olan protezdir. Bu protez enine ve boyuna şişirilebilen bir protezdir.

Penis protezi ameliyatı sonrası yaşananlar

Doktorların genel kanısı mutluluk çubuğu ameliyatının kolay bir ameliyat olduğu ve bireylerin bu ameliyattan hiç sakınmamaları gerektiği yönündedir. Doktorların asıl dikkat ettiği nokta ameliyat öncesi ve sonrasıdır. Ameliyat öncesi hastanın enfeksiyon riskinin olmaması çok önemli. Çünkü çokça antibiyotik kullanılması gereken bir döneme giriliyor. Ameliyat sonrası ağrı ve sızı çok az şekilde hissediliyor. Yani ertesi ayağa kalmış oluyorsunuz ancak 3-4 gün dinlemeniz öneriliyor. Proteze 2-3 hafta kadar dokunmamamız gerekiyor. Yaraların iyileşmesi bu süre içinde gerçekleşiyor. Doktor kontrolü de bu zaman içinde önemli bir durum.

Ayrıca mutluluk çubuğu ve pompa kullanımı yine zaman içinde doktorunuz tarafından size öğretiliyor. 4- 6 hafta sonra hasta protezi kendi şişirip indirmeye başlayabilir. 7-8 hafta içerisinde artık hasta cinsel ilişkiye girebiliyor.

Daha geniş bir bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret ederek pensi protezi hakkında aklına gelebilecek her türlü soruya yanıt bulabilirsiniz.

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.