Mutluluk çubuğu ve penis protezi hakkında her şey

Mutluluk çubuğu, penis protezi (penil) nedir? Türleri neler? Operasyonu nasıl yapılır? Penis protezi ameliyatı sonrası neler yaşanır? En çok merak edilenler…

Mutluluk çubuğu ve penis protezi hakkında her şey

İktidarsızlığın ilk olarak öne çıkan ana problemi penisin sertleşme sorunudur. Bu sorun erkeği psikolojik olarak yıpratmakta ve kendine güvensizlik başta olmak üzere birçok ailevi problemleri de beraberinde getirmektedir. Penisin sertleşme problemini çözmek için hap ve jel gibi birkaç tedavi yöntemi kullanılır. Bu problemin çözümünde çok etkili bir başka yöntemlerden biride mutluluk çubuğu yöntemidir.

Mutluluk çubuğu sayesinde tüm kontrol sizde olur. Bu duygu da kaybedilen öz güvenin geri kazanılmasını sağlamakla kalmaz partnerinizi de büyük bir mutsuzluktan kurtararak olası bir çok ailevi sorunların ortadan kalmasına vesile olur.

Mutluluk çubuğu hakkında

Penil ya da penis protezi olarak da bilinin mutluluk çubuğu yöntemi sertleşme sorununa kesin çözüm bir yöntem olarak kabul edilir. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için penisin sertleşmesi gerekir. Cinsel ilişkide 4 ana evre vardır. Bunlardan birincisi; her iki cinste de olması gereken cinsel istek ve arzu, ikincisi; erkeğin ilgilendiren kısım olan penisin sertleşmesi, üçüncüsü; boşalma, dördüncüsü ise; orgazmdır. Mutluluk çubuğu ya da bir başka ismiyle penis protezi bu dört evrenin ikincisinde etkili olan yöntemdir. Yani mutluluk çubuğu sadece penisi sertleştirme görevi görür. Diğer evreler yine sizin kontrolünüzdedir. Açıklayıcı bir örnek vermek gerekir ise; penis protezi takılan erkeğin sperm kalitesinde bir değişiklik olmaz. Böyle bir beklenti içine girmemek gerekir.

Mutluluk çubuğu ameliyatı hakkında

Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yaşayan erkeğe yapay bir penis yerleştirme işlemidir. Mutluluk çubuğu silikondan yapılan bir malzemedir. Çubuk şeklindeki bu silikonun penisin süngerimsi haznesinin bulunduğu bölüme yerleştirilerek operasyon tamamlanır. Cerrah burada doğru boyuttaki protezi belirler. Penisin baş kısmından veya alt karın bölgesinden küçük bir kesik atar. Buradan yapay penisi yerleştirir. Mutluluk çubuğunun 3 farklı türü bulunur. Ameliyatın seyrini biraz da bu seçilen protezler belirler.

Mutluluk çubuğu türleri

Tek parçalı Penis Protezi
Sürekli ereksiyon halinde olan protezlerdir.

İki Parçalı Penis Protezi
Bu protezler yarı sert protezlerdir.

3 Parçalı Penis Protezi
3 parçalı protezler ise istenildiği an şişirilebilen tamamen sizin kontrolünüzde olan protezlerdir ve kendi içinde 3 kısma ayrılır.

a- Tek Parçalı Penis Protezi
Malleable yani tek parçalı penis protezi bükülebilir ve gizlenebilir. 135 derecelik bir bükülme söz konusudur.

b- 3 Parçalı X Penis Protezi
Bu penis protezi hem şişirilebilir hem de enine genişletilebilir bir protezdir. Biraz daha fonksiyonludur.

c- 3 Parçalı AX Penis Protezi
Bu penis protezi ise en çok fonksiyona sahip olan protezdir. Bu protez enine ve boyuna şişirilebilen bir protezdir.

Penis protezi ameliyatı sonrası yaşananlar

Doktorların genel kanısı mutluluk çubuğu ameliyatının kolay bir ameliyat olduğu ve bireylerin bu ameliyattan hiç sakınmamaları gerektiği yönündedir. Doktorların asıl dikkat ettiği nokta ameliyat öncesi ve sonrasıdır. Ameliyat öncesi hastanın enfeksiyon riskinin olmaması çok önemli. Çünkü çokça antibiyotik kullanılması gereken bir döneme giriliyor. Ameliyat sonrası ağrı ve sızı çok az şekilde hissediliyor. Yani ertesi ayağa kalmış oluyorsunuz ancak 3-4 gün dinlemeniz öneriliyor. Proteze 2-3 hafta kadar dokunmamamız gerekiyor. Yaraların iyileşmesi bu süre içinde gerçekleşiyor. Doktor kontrolü de bu zaman içinde önemli bir durum.

Ayrıca mutluluk çubuğu ve pompa kullanımı yine zaman içinde doktorunuz tarafından size öğretiliyor. 4- 6 hafta sonra hasta protezi kendi şişirip indirmeye başlayabilir. 7-8 hafta içerisinde artık hasta cinsel ilişkiye girebiliyor.

Daha geniş bir bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret ederek pensi protezi hakkında aklına gelebilecek her türlü soruya yanıt bulabilirsiniz.