Oğlunu boğarak öldüren ‘baba’ tahliye edildi, anne isyan etti: Bu nasıl bir hukuk

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe’yi araç içerisinde ses yaptığı için boğarak öldüren ve suçunu itiraf eden baba Hüseyin Ersezgin, 1.5 yıl cezaevinde yattıktan sonra tahliye oldu. Anne Melis Dilan Akpınar, karara isyan ederek, “Bu nasıl bir kanun, hukuk. Adalet istiyorum” dedi.

Oğlunu boğarak öldüren ‘baba’ tahliye edildi hüseyin ersezgin

Oğlunu boğarak öldüren ‘baba’ tahliye edildi, anne isyan etti: Bu nasıl bir hukuk

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 3 yıl önce 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe’nin ağzını eliyle kapatarak ölümüne neden olan Hüseyin Ersezgin’e, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nde görülen duruşmada, ‘bilinçli taksirle öldürmek’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.


Baba Ersezgin, tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edilirken, anne Melis Dilan Akpınar, karara isyan etti.

“Adalet istiyorum!”

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’e konuşan Akpınar, “Bu nasıl bir kanun, hukuk. Boğarak öldürüyor ve suçunu itiraf ediyor. 1.5 yıl sonra serbest bırakılıyor. Daha çocuğumun acısını hafifletmeden bir de bu karar çıktı. Ben onun mezarına gidip ne anlatacağım. Oğlumun yasını tutamadan böyle bir karar çıktı. Adalet istiyorum” diyerek sitem etti.

“Bir gece evime gelip kızımı ve beni öldürebilir”


Hayatının tehlikede olduğunu da ifade eden anne Akpınar, “Devlet bana koruma kararı dahi vermedi. Bu kişi gece evime gelip beni ve kızımı öldürebilir. Tek varlığım olan kızımı benden alabilir. Bu karar bizi yıktı. Bana ve kızımın başına bir şey gelirse. Ölümümden devlet sorumludur” diye koruma istedi.

Bir vatandaş yatak bulamadığı için öldü, diğeri ambulans uçakla İngiltere’den getirildi