Şanlıurfa ve Diyarbakır’da patates dağıtımında izdiham yaşandı

Şanlıurfa’da patates dağıtımında kaymakamlığın da inceleme başlattığı izdiham görüntülerinin ardından benzer görüntüler Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaşandı. Malatya’da ise dağıtımda uzun kuyruklar oluştu.

patates izdiham

Görüntüler aşağıda – Şanlıurfa ve Diyarbakır’da patates dağıtımında izdiham yaşandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanların yurt genelinde ihtiyaç sahibine dağıtımlarından izdiham görüntüleri gelmeye devam ediyor.


Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde kaymakamlığın da hakkında inceleme başlattığı patates dağıtımındaki izdiham görüntülerinin ardından bu kez benzer görüntüler Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaşandı.

Salgına davetiye çıktı!

Dar bir sokağın ortasında kamyondan yapılan patates dağıtımına vatadaş yoğun ilgi gösterdi. Dağıtım esnasında oluşan kalabalık salgına davetiye çıkardı, sosyal mesafe gözetilmedi.

“Vatandaşın durumu budur”

Görüntüleri paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Dün Eyyübiye bugün Diyarbakır Bağlar. Bakmayın Saraylıların çizdiği pembe tablolara, vatandaşın durumu budur” dedi.

Malatya’da yoksulluk kuyruğu

malatya

Malatya’da yine bir kamyondan yapılan dağıtımda yoğun kalabalık oluştu. Vatandaşlar kamyonun arkasında kuyruk oluştururken sosyal mesafe gözetilmeyerek salgına davetiye çıkarıldı.


Bu görüntüleri de Tuncay Özkan, “Şehirler değişiyor yoksulluk kuyrukları değişmiyor. Malatya’da da insanlar yardım sırasında… İlk seçimde insanımızı yoksullaştıran bu düzen değişecek” diye paylaştı.

CHP’li Gürer: Çürümekte olan patatesi devlet olanaklarıyla alıp dağıtmak bir başarı hikayesi değil acziyet ifadesidir