Taksici, turistin çantasındaki 4 bin doları el çabukluğuyla çaldı

Fatih’te taksici, aracına binen Çeçen uyruklu kadının 4 bin dolarını el çabukluğuyla çaldı. Taksici ve ona yardım eden şüpheli gözaltına alınırken, takside yaşanan arbede ile paraların çalındığı anlar kameralara yansıdı.

taksici hırsız

Video aşağıda – E.S. isimli Çeçen uyruklu kadın yanında iki kadınla birlikte, Fatih Eminönü otobüs duraklarından Taksim’e gitmek üzere taksiye bindi.

E.S., 30 lira karşılığında Taksim’e gitmek için 30 yaşındaki taksici K.P. ile anlaştı. K.P. kadına paraların eski olduğunu öne sürerek başka para vermesini istedi. Bu sırada E.S. çantasından başka para çıkardı.


Taksici K.P., el çabukluğu ile kadının çantasında bulunan 4 bin dolar parayı aldı. Bu sırada araç içinde arbede de yaşandı. K.P.’nin arkadaşı C.D. kadınlara yardımcı olma bahanesiyle taksiye bindi.

Kadınlar araçtan inerken, şüpheliler olay yerinde hızla uzaklaştı. Kadınların şikayeti üzerine polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, K.P. ve C.D.’yi 10 Nisan Cumartesi günü saat 19.20 sıralarında Sarıdemir Mahallesi Ragıp Gümüşpala Caddesi üzerinde gözaltına aldı.

Daha önce de sabıkası olan taksici serbest bırakıldı


Şüphelilerin emniyetteki sorgulamasında K.P.’nin 2020 yılında yine ‘dolandırıcılık’ ve ‘yankesicilik’ yaptığını tespit etti. Ertesi gün adliyeye sevk edilen K.P. tutuklanırken, C.D. adli kontrolle serbest bırakıldı.

İşte o görüntüler:

AKP’li belediyenin çevre eğitimi için Almanya’ya gönderdiği 43 kişi dönmedi!