Yılmaz Özdil’den kısmi kapanma yorumu: Dünyanın en saçma kararları!

Yılmaz Özdil’den kısmi kapanma yorumu: Dünyanın en saçma kararları. Geçen seneki tedbirlerden tek farkı, üstüne para istemediler! AKP Genel Başkanı 15 gün önce ‘destan yazdık’ dedi, dünyanın en kötüsü. Dünyada 65 yaş yasağını bizden başka uygulayan ülke yok ya. Kim çıkardı bunu? Cevap yok.

kısmi kapanma

Video aşağıda – Yılmaz Özdil, TELE1 TV’de Tuba Emlek’in sunduğu Mercek Programı’nda kısmi kapanma kararlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz Özdil şunları söyledi:

“Dünyanın en saçma kararları!”

• Ben Fahrettin Koca’ya tırnağımı bile kestirmem. Böyle bir Sağlık Bakanı olur mu? 15 milyon kişi Covid oldu. Bugün Afrika’dan Avusturalya’ya dünyada Türkiye’den daha fazla Covid vakasına sahip ülke yok nüfusa oranladığımızda.

• Bundan daha büyük utanç olabilir mi? AKP Genel Başkanı 15 gün önce ‘destan yazdık’ dedi. Dünyanın en kötüsü. Kafayı takmışlar 65 yasağına. Dünyada 65 yaş yasağını bizden başka uygulayan ülke yok ya. Kim çıkardı bunu? Cevap yok. Dünyanın en saçma kararları.

• Bugün tedbirler açıkladılar geçen seneki tedbirlerden tek farkı, para istemediler. Bir haftadır köpürtüyorlar ‘önlem açıklayacak’ diye bugün önlem açıklandı nedir önlem? Yok bir şey.

“Amiralleri Putin kurtardı”

• Emekli amiralleri Putin kurtardı diyebiliriz. Çünkü amiralleri 8 gün kadar tuttular, ifadeleri derken tam adliye süreci sırasında Putin Sayın Cumhurbaşkanımızı aradı Montrö konusunda hassasiyetini belirtti. Peşinden pek tatmin olmayacak ki Rusya’dan Türkiye’ye uçuşları durdurdu.

• Dolayısıyla Montrö’yü savunan amiralleri, Montrö hassasiyeti gösteren Putin kurtardı diyebiliriz. Yoksa bu amiralleri darbe marbe diye paketleyip içeri koyacaklardı, burası çok açık.

• Emekli amirallerin bildirisi, duyurusundan önce piyasaya bu takkeli amirallerin fotoğrafı düştü ve Türkiye’de takkeli amiral tartışması başladı. Başta hükümet ve savcılarımızın herkesin bu soruya odaklanması lazım; Bu fotoğrafı kim servis etti? Fotoğraf bir anda covid salgını gibi medyaya yayıldı. Montrö’ye karşı toplumdaki hassasiyeti darbe tezgahıyla bastırmaya çalıştılar.”

‘128 milyar dolar nerede?’ sorusuna soruşturma

• 128 milyar dolar nerede diyene savcı hesap soruyor. Merkez Bankası dediğin şey aslında para işi değildir hukuk işidir.

• Savcının ‘128 milyar dolar nerede’ diyenlere soruşturma açması aslında bu bağlamda doğrudur. AKP’nin ‘eski Türkiye’ dediği Türkiye’de vatandaşın 1 kuruşu bile savcılar tarafından korunuyor ve takip ediliyordu.

• Bugün geldiğimiz yeni Türkiye dedikleri AKP Türkiye’sinde 128 milyar dolar hokus pokus olmuş, nerede diye sorduğunda savcı sana hesap soruyor.

• Milletin parası için hesap soran savcılık makamından, millet parasının hesabını sormasın diye soruşturma açan savcılık makamına gelmişiz. Merkez Bankası dediğimiz kavram zannedildiği gibi para meselesi değildir hukuk meselesidir.

Video – Yılmaz Özdil’den kısmi kapanma yorumu: Dünyanın en saçma kararları

 

Tele1’deki programın tamamı:

Şehirler arası seyahat yasağı: Özel araç, otobüs, uçak ne yasak ne serbest?