Son seçim anketi: Erdoğan 4 eşleşmenin 3’ünde kaybediyor!

MetroPOLL Araştırma’nın paylaştığı son seçim anketi çalışmasına göre Erdoğan, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener ile karşılaşması durumunda seçimi kaybediyor. Erdoğan’ın sadece Kılıçdaroğlu karşısında küçük bir farkla kazandığı görülüyor.

seçim anketi

MetroPOLL Araştırma’nın son seçim anketi sonuçlarını yayımladı. Buna göre Erdoğan’ın muhalefet adayları karşısında şansı gittikçe zorlaşıyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener de Erdoğan’ı geçmiş durumda. İşte detaylar…

Şirketin kurucusu ve yöneticisi Prof. Dr. Özer Sencar’ın “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi senaryoları” başlığıyla Twitter hesabından paylaştığı ve 26 bölgede, 1752 kişiyle 16 Nisan-21 Nisan tarihleri arasında yapılan çalışmaya göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işi muhalefet adayları karşısında oldukça zor.


Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüzde 49,7’ye yüzde 38,8, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yüzde 49,4’e yüzde 37,5, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ise yüzde 42,5’e yüzde 38,5’le mağlup oluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 42.5’e yüzde 39.7 gibi küçük bir farkla galip geliyor.

son anket


Son seçim anketi sonuçlarını MetroPoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar paylaştı.

Anket: Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar Erdoğan ve Mansur Yavaş olursa sonuç ne olur?