İnstagram’da reklam almanın yolları

İnstagram’ın günlük aktif kullanıcı sayısı 2021 istatistik değerlendirmelerine göre 200 milyonu aşmıştır. Dünya üzerinde 1.4 milyar kullanıcısı bulunan instagram, e ticaret ve pazarlama alanlarının en popüler sosyal medya araçlarından biri olmuştur. İnstagram takipçi satın al seçeneğini kullanarak, kullanıcılarınızın size güvenmesini sağlayabilir, daha yaygın profiller arasında olarak reklam alabilirsiniz.

instagram

İnstagram kullanıcılarının sizi tanıyacağı o günler yakında!

İnstagram kullanıcılarının hesabınızı tanıması, takipçilerinizin artması ve reklamlarınızın da yayınlanarak sosyal medya araçları üzerinden para kazanmanızın yöntemleri aslında çok basit. Profilinizi açtıktan sonra paylaşımlarınızın belirli bir çizgisi olmasını sağlamanız, takipçi sayınızı artıracak güncel ve etiketli paylaşımlarda bulunmanız önemlidir.

Takipçi satın al seçeneğini kullanarak, İnstagram profilinizin güvenilir ve trend hesaplar arasında olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların keşfet bölümünde sizi görebilmesi için izlenme oranlarınız ve beğeni sayılarınız önemlidir. Beğeni alabilirsiniz, yorum satın al seçeneğinden yararlanabilirsiniz ve reklam vererek profilinizin görünür olmasını sağlayabilirsiniz. Hesabınızın tanınır olması için İnstagram faaliyet alanınızı genişletecek bütün avantajları kullanmalısınız.


İnstagram hesabınızın görünür olmasını sağlayın!

İnstagram’da nasıl görünür olacağınızı düşünüyorsanız, pazarlama ve e ticaret sayfalarının uyguladığı yöntemleri kullanabilirsiniz. Hesabınıza hedef kitlenizi davet etmeniz için İnstagram döngü reklamları kullanmanız, profilinizin göz önünde olmasını sağlayacaktır. İnstagram takipçi satın al seçeneğini kullanmanız da profil ziyaretlerinizin artmasını sağlayacaktır.

 • Keşfet bölümüne düşerek, hesabınızın popüler olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Takipçi sayınızı artıracak seçenekler kullanarak, yeni kitleleri sayfanıza davet edebilirsiniz.
 • Link paylaşımlarıyla ve hikaye etiketleriyle göz önünde olabilirsiniz.
 • Kaliteli ve size özgü paylaşımlarla ağızdan ağıza yayılma yöntemlerini kullanabilirsiniz.
 • Gönderi etkileşimleri ev sayfa beğenileriyle daha büyük kitlelere ulaşma şansı elde edebilirsiniz.
 • İnstagram kampanyalarına katılarak, profilinizi kampanya reklamlarında da yer almasını sağlarsınız.

İnstagram yorum ve DM mesajlarınıza geri dönün!

İnstagram reklam almak için yorumlarınızın başını boş bırakmamalısınız. Uygulama üzerinden sizle iletişime geçen takipçilerinizle bilgi paylaşımı yapmak, DM üzerinden geri dönüş sağlamak güvenli bir hesap olduğunuzun göstergesidir. Harvard Business’in araştırmalarına göre İnstagram üzerinden geri dönüşün 5 dakika içinde yapılmaması takipçilerinizin azalmasında %400 oranında etkilidir.


 • Reklam ve kampanyalarınıza yönelik paylaşımlarınıza gelen yorumları dikkate almalısınız.
 • Takipçilerinizle iyi bir iletişim alanı oluşturmalısınız.
 • Düzenli ve kaliteli paylaşımlar yapmalısınız.
 • Kalite odaklı ve trendlere yönelik fotoğraf, videolar çekmelisiniz.
 • Etiket ve link paylaşımlarına önem vermelisiniz.
 • İzlenme, yorum ve beğeni sayınızı artıracak seçenekleri iyi değerlendirmelisiniz.

Güncel ve yaratıcı profiller kazanıyor!

İnstagram’da gündeme dair yapılan paylaşımların viral olma etkisi % 90 oranındadır. Hesabınız üzerinden yapacağınız paylaşımların viral olması için açıklayıcı ve dikkat çekici başlıklar kullanmanız ve sürekli aynı fotoğrafları kullanmamanız gerekir. Hedef kitlenizin dikkatini çekecek paylaşımlara yer vererek, reklam alanında da takipçi sayınızın artmasıyla geniş bir reklam alanına sahip olursunuz.

Reklam almak için yaratıcı olmanız ve takipçilerinizin sizi sevmesini sağlamanız gerekmektedir. İnstagram üzerinde yapılan paylaşımlarda takipçilerin en çok sevdiği profiller samimi ve güvenilir olanlardır. Tutarlı olmanız ve reklamlarınızı paylaşırken de çizginizden çıkmadan paylaşımlar yapmanız önemlidir.

İnstagram sponsorlu reklam alın!

İnstagram sponsorlu reklam almak ve takipçi satın al seçeneğinden yararlanmak, profilinizin hedef kitleye hızlı ulaşmasıyla daha büyük reklam alanlarına yönelmenizi sağlar. Hikayeniz ve video paylaşımlarınız üzerinden markanızı tanıtabilir, daha büyük kitlelere ulaşabileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz.


İnstagram kimliğinizi belirlemiş olmanız etkili olacaktır. Profilinizin belirli bir çizgide ilerlemiş olması sabit takipçileriniz olmasını sağlayacaktır. Sponsorlu reklamlarda teklif üzerinden alacağınız reklamlar da daha cazip fiyatlarla yeni takipçilerinizin oluşmasını sağlayacaktır. Fenomen hesaplar arasında olarak, sponsorlu reklamlara yönelmeniz hesabınızla da etkileşim alanını genişletecektir. Daha fazla detay için: https://www.sosyaldanisman.com