Malta, iki doz aşı olmayan turistleri ülkeye kabul etmeyecek!

Yetişkinlerin yüzde 79’unun aşılandığı Malta, iki doz aşı olmayan turistleri ülkeye kabul etmeyecek!

Malta

Malta Sağlık Bakanı Chris Fearne, Koronavirüs’e karşı iki doz aşı olmamış turistlerin ülkeye alınmayacağını duyurdu. Fearne, bu adımı atan ilk Avrupa ülkesi olduklarının altını çizdi.

Reuters’ın aktardığı habere göre, Malta’da ülkeye gelen aşı olmamış turistlerle bağlantılı yeni Koronavirüs vakalarının görülmesi üzerine Avrupa için bir ilk olarak nitelendirilen karar alındı.


Sağlık Bakanı Chris Fearne, iki doz Koronavirüs aşısı olmayan turistlerin ülkeye alınmayacağını duyurdu.

Fearne, Malta’nın Avrupa Birliği ve Britanya’nın onayladığı aşıları kabul edeceğini belirtti.

Yeni kararda tek istisna 5-12 yaş arasında çocuklar olacak. Çocuklar, negatif PCR testi ve aşılanmış ebeveynleriyle ülkeye girebilecek.


Malta’da yetişkin nüfusun yüzde 79’u tam aşılandı.

Türkiye’ye gelen Afgan göçmenlerin sayısı giderek artıyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.