WhatsApp Sarı Sayfalar geliyor: İşletme kategorileri olacak

Farklı özellikleriyle sürekli adından söz ettiren WhatsApp, “sarı sayfalar” olarak konumlandırılan özelliğini test ediyor. Kişilerin yerel işletmeleri daha kolay bulmasını sağlayan bu özellik, bulunulan bölgedeki işletmeleri kategoriler halinde sıralıyor. Bu sayede daha hızlı bir iletişim kurma imkanı da sağlanıyor.

WhatsApp Sarı Sayfalar

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, “sarı sayfalar” altyapısını test etmeye başladı. Süreç ilk olarak yurt dışında. İlk olarak Brezilya merkezli olarak başlayan bu test, kişilerin yerel işletmeleri bulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu açıdan “sarı sayfalar” ibaresiyle öne çıkarılan altyapı, kişilerin bulunduğu bölgedeki işletmeleri kategoriler haline sıralıyor ve hızlı iletişim imkanı sunuyor.

Bu altyapıda potansiyel müşteriler ve şirketlerin / işletmelerin birbirlerini bulması gerçekten ciddi şekilde kolaylaşıyor. Biliyorsunuz WhatsApp günümüzde kişisel iletişim ve iş iletişimi yanında şirketler / işletmeler ile olan bağlantı özelinde de çok aktif şekilde kullanılıyor.


Sarı sayfalar altyapısının ileride diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor. Bu altyapının gerçekten her ülkede yüksek oranda kullanılma ihtimali bulunuyor. Kurulan altyapının, yerel işletmeler özelinde Google aramalarından daha iyi sonuçlar sunması bekleniyor.

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini de getirecek

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek. Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. Altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda. Yani süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor. Burada bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor:


“WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.”

WhatsApp son görülme için yeni bir seçenek sunuyor